همکاری ۷۰ هزار آموزش دهنده با نهضت سوادآموزی


رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرهنگی و نزدیک به ۶۰ هزارآموزش دهنده آزاد در امر آموزش با سواد آموزی همکاری دارند.

به گزارش سادس، علی باقرزاده در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان اظهارکرد: با وجود چندین سال وقفه در تشکیل شورای پشتیبانی سواد آموزی در سطح کشور،  تا کنون ۶ جلسه کشوری برگزار شده که با ۵۴ مصوبه رشد قابل توجه ای داشته است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از تشکیل ۲۳۰ جلسه و بیش از ۱۵۰۰ مصوبه در سطح استانهای کشور خبر داد و تصریح کرد: در سطح شهرستان‌ها و مناطق نیز بیش از ۳۳۰۰ جلسه در این زمینه تشکیل شده که حاصل آن  13 هزار و ۵۰۰ مصوبه در سطح کشور است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارگیری سال۹۰ به عنوان آخرین مرجع، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کشورحدود ۳ میلیون و ۴۵۶ هزار بی‌سواد مطلق ثبت شده که بخشی از آن را اتباع خارجی و افراد آموزش ناپذیر تشکیل می دهند.

باقرزاده افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در طول ۵ سال گذشته برای آموزش این افراد، برآورد بر این است که این آمار هم اکنون به حدود یک میلیون و ۱۳۸ هزار تن کاهش یافته که با انتشار نتایج  سرشماری سال ۹۵ این آمار اصلاح خواهد شد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی بیان کرد: برنامه سوادآموزی کشور بر اساس آمار یونسکو، پیشرفت قابل توجه نیم درصدی در سنین ۱۵ الی ۲۴ سال به ۹۸.۳ دهم  درصد رسیده‌ایم و درگروه سنی ۲۵ تا ۶۴ سال با حدود ۲.۶۴ درصد رشد به ۸۹ درصد رسیده‌ایم.

وی افزود: استان فارس از نظر کمی در زمینه شناسایی و جذب بی سوادان توانسته در۳ سال اخیر درسطح کشور رتبه برتر را کسب کند و امید است در زمینه کیفی نیز با  نگه داشت و ارتقاء پایه تحصیلی سوادآموزان به موفقیت های بیشتری دست یابد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افراد بین۱۰ الی ۵۰ ساله را  به عنوان جامعه هدف سواد آموزی معرفی کرد و افزود: سواد آموزی بدون توجه به شهری، روستایی و عشایری بودن این گروه و در هر زمان و مکانی موظف به برنامه ریزی برای رفع مشکل بیسوادی این افراد است  که در این راستا نزدیک به ۷۰ هزار تن شامل ۱۰ هزار و ۵۰۰  فرهنگی و نزدیک به۶۰ هزار آموزش دهنده آزاد همکاری می کنند.

باقرزاده با اشاره به ارزیابی های انجام شده در زمینه معرفی دستگاه‌های برتر در زمینه حمایت از سواد آموزی گفت: استاندار فارس به عنوان یکی از ۳ استاندار برتر در زمینه پشتیبانی از حوزه سوادآموزی درسطح کشور شناخته شده است.

انتهای پیام

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *