فضای مجازی جوانان را به انحراف می کشاند/ آسیب های فضای مجازی از مواد مخدر، سرقت و دیگر مسائل اجتماعی بیشتر و مهم تر است

اقدامات موثر پلیس کیش قابل تقدیر است. رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ویژه در جزیره کیش به خوبی عمل کرده و موفقیت های زیادی را به دست آورده است و ما قدردان این زحمات هستیم.

به گزارش سادس آیت الله “احمد جنتی” در دیدار با فرمانده انتظامی ویژه کیش اظهار کرد: فضای مجازی بر روی عقاید، افکار و اخلاق جوانان تاثیر می گذارد و باید موفقیت هایی که در مبارزه با این پدیده در کیش کسب کرده اید را در اختیار دیگران قرار دهید تا آنان نیز از این تجارب بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی یکی از مسائل روز کشور و نظام است، گفت: با همکاری مسئولان منطقه اقدامات خوب و ارزنده ای انجام شده که آثار ماندگاری خواهد داشت.

آیت الله جنتی با بیان اینکه جزیره کیش با یک محدوده مشخص جای کار بسیار دارد که این کارها را در هر کجای کشور نمی توان انجام داد ابراز امیدواری کرد که کیش،جزیره نمونه ای برای سایر نقاط کشور باشد.

وی به اهمیت مسائل قانونی و شرعی اشاره کرد و گفت: رعایت مسائل قانونی مهم است ، در مسائل شرعی نیز باید خدا را در نظر گرفت چرا که نخست باید مقابل او پاسخگو باشیم و پس از آن به مسئولان بالا دستی پاسخ بدهیم .

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه فضای مجازی جوانان را به انحراف می کشاند و خطر آن از مواد مخدر، سرقت و دیگر مسائل اجتماعی بیشتر و مهم تر است، گفت که باید با تمام توان برای مقابله با آسیب های احتمالی آن اقدام کرد .

تامین امنیت اخلاقی جامعه، یکی از ماموریت های اصلی پلیس کیش

سرهنگ “رحیم جهانبخش” فرمانده انتظامی ویژه کیش نیز در این دیدار گفت: بالاترین افتخار ما این است که سرباز ولایت و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی به ۶ اولویت کاری پلیس در سال جاری اشاره کرد و افزود: توجه به منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی یکی از این اولویت هاست .

وی بحث قاچاق کالا توسط سودجویان را یکی دیگر از موضوعات مورد توجه عنوان کرد و گفت: نقش پلیس در این زمینه بسیار پررنگ است ، در دریا و حوزه دریابانی کیش مقابله با هر گونه قاچاق به سواحل ایران را در دستور کار قرار دادیم که برخورد مناسبی نیز در این زمینه صورت گرفته است .

فرمانده انتظامی ویژه کیش به فرامین رهبر معظم انقلاب در زمینه قاچاق اشاره کرد و گفت : با تلاش های صورت گرفته در سال جاری بیش از ۱۵ میلیارد تومان کالای قاچاق که از بندرهای مختلف از جمله امارات ،دوبی و جبل علی به مقصد سواحل بوشهر بارگیری شده بود کشف و توقیف شده است.

وی گفت : اینکه اموال مردم در امنیت باشد موضوع مهمی است که پلیس کیش بدان توجه کرده است و از ابتدای سال تا کنون ۲۲ در صد کاهش سرقت داشتیم .

سرهنگ جهانبخش با اعلام اینکه در زمینه کاهش سرقت در ایران اول هستیم اظهار کرد : ۵۳ درصد از اموال مسروقه را به صاحبان آنها بازگردانده ایم .

جهانبخش به افزایش ۳۰ درصدی کشف مواد مخدر اشاره کرد و گفت : نیروی انتظامی تلاش زیادی در این راستا انجام داده  و از سوی دیگر در زمینه انهدام باندهای قاچاق تمرکز ما بر روی کشف مواد مخدر صنعتی بوده که اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است .

وی موضوع عفاف و حجاب را از اولویت های دیگر پلیس برشمرد و افزود : یکی از مهم ترین رسالت های ما که بر آن تاکید شده دفاع از ارزش هاست؛ در جزیره کیش بیش از ۴۰ هیئت مذهبی وجود دارد که مشارکت این هیئت ها در فریضه امر به معروف و نهی از منکر به خوبی انجام می گیرد و در بازارها نیز بانوان بسیجی به صورت داوطلب این فریضه را انجام می دهند که در بسیاری از حوزه ها مردم از ما جلوتر هستند.

فرمانده انتظامی ویژه کیش تامین امنیت اخلاقی جامعه را یکی از ماموریت های اصلی پلیس کیش عنوان کرد و گفت : با همکاری خوب مردم و نهادهای فرهنگی توانسته ایم در تامین امنیت اخلاقی جزیره قدم برداریم .

بهبود معیشت کارکنان و تعالی رفتار کارکنان دیگر اولویتی بود که سرهنگ جهانبخش بدان اشاره کرد و گفت : با وجود علما و چهره های برجسته فرهنگی در کیش فرصتی فراهم شده است تا از محضر آنها در این راستا بهره بگیریم .#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *