دستگيري سارقان 400 ميلياردي جواهرات و سنگ هاي قيمتي در قم

فرمانده انتظامي استان قم از دستگيري دو سارق به اتهام سرقت جواهرات و سنگ هاي قيمتي از منزلي در قم به ارزش 400 ميليارد ريال خبر داد.

به گزارش سادس سردار”کاظم مجتبايي”در گفت و گو با پايگاه خبري پليس، اظهارداشت:در پي شکايت يکي از همشهريان مبني بر سرقت جواهرات و سنگ هاي قيمتي از منزل وي حين انجام معامله توسط دو خريدار به ارزش 400ميليارد ريال، با توجه به حساسيت موضوع بلافاصله پرونده در دستور کار تيمي مجرب از مأموران آگاهي استان قم قرار گرفت.

به گفته وي بنابر اظهارات مالباخته، نامبرده قصد فروش اموالي از قبيل زمرد پنج شير افغان به وزن يك كيلو و دويست گرم، يك قطعه الماس و مقداري سنگ هاي عتيقه و قيمتي را داشته که سارقان از استان همجوار پس از حضور در قم و منزل وي، با شاکي درگير و اين اموال را به سرقت مي برند.

فرمانده انتظامي استان قم افزود:در ابتدا فردي که واسطه اين معامله بود شناسايي و در تحقيقات پليس اظهارداشت هيچ گونه شناختي از متهمان نداشته و صرفاً با يکي از خريداران به صورت تلفني در ارتباط بوده است.

سردار مجتبايي گفت:مأموران با انجام يک سري اقدامات فني و اطلاعاتي و با شناسايي محل اختفاي متهمان پس از اخذ نيابت قضائي به استان مربوطه اعزام و آنها را پس از دستگيري به استان قم منتقل کردند.

وي افزود: اين افراد در پليس آگاهي و در تحقيقات مأموران اذعان کردند با نقشه قبلي به بهانه خريد سنگ هاي قيمتي با شاکي قرار گذاشته اند.

فرمانده انتظامي استان قم گفت:نهايتاً پس از استعلام از سازمان ميراث فرهنگي و برابر دستور قضائي اموال مذکور تحويل مالباخته شد و متهمان نيز با صدور قرار قانوني راهي زندان شدند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *