دستگیری سارقان ۴۰۰ میلیاردی جواهرات و سنگ های قیمتی در قم

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری دو سارق به اتهام سرقت جواهرات و سنگ های قیمتی از منزلی در قم به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش سادس سردار”کاظم مجتبایی”در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت:در پی شکایت یکی از همشهریان مبنی بر سرقت جواهرات و سنگ های قیمتی از منزل وی حین انجام معامله توسط دو خریدار به ارزش ۴۰۰میلیارد ریال، با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله پرونده در دستور کار تیمی مجرب از مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.

به گفته وی بنابر اظهارات مالباخته، نامبرده قصد فروش اموالی از قبیل زمرد پنج شیر افغان به وزن یک کیلو و دویست گرم، یک قطعه الماس و مقداری سنگ های عتیقه و قیمتی را داشته که سارقان از استان همجوار پس از حضور در قم و منزل وی، با شاکی درگیر و این اموال را به سرقت می برند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود:در ابتدا فردی که واسطه این معامله بود شناسایی و در تحقیقات پلیس اظهارداشت هیچ گونه شناختی از متهمان نداشته و صرفاً با یکی از خریداران به صورت تلفنی در ارتباط بوده است.

سردار مجتبایی گفت:مأموران با انجام یک سری اقدامات فنی و اطلاعاتی و با شناسایی محل اختفای متهمان پس از اخذ نیابت قضائی به استان مربوطه اعزام و آنها را پس از دستگیری به استان قم منتقل کردند.

وی افزود: این افراد در پلیس آگاهی و در تحقیقات مأموران اذعان کردند با نقشه قبلی به بهانه خرید سنگ های قیمتی با شاکی قرار گذاشته اند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت:نهایتاً پس از استعلام از سازمان میراث فرهنگی و برابر دستور قضائی اموال مذکور تحویل مالباخته شد و متهمان نیز با صدور قرار قانونی راهی زندان شدند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *