ویژگی های گشت امنیت اخلاقی پلیس

 وزیر کشور در خصوص ساز و کار گشت نامحسوس امنیت اخلاقی پلیس گفت: این موضوع در رسانه ها با تمرکز بر موضوع عفاف و حجاب مطرح شد در حالی که اجرای این طرح در حوزه هایی چون سرقت ، اخاذی ، درگیری و … نیز برنامه ریزی شده بود.
 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، دکتر «رحمانی فضلی» در حاشیه بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص ساز و کار گشت نامحسوس امنیت اخلاقی اظهار کرد: این موضوع آن گونه که مطرح شد نبوده و در جهت تقویت نیروهای اجرایی قرار بر این بود از نیروهای آماده و در ساعت استراحت در راستای اجرای این طرح بهره گیری شود.

وی افزود: این موضوع در رسانه ها با تمرکز بر موضوع عفاف و حجاب مطرح شد در حالی که اجرای این طرح در حوزه هایی چون سرقت ، اخاذی ، درگیری و … نیز برنامه ریزی شده بود. هر چند موضوع عفاف و حجاب نیز در اجرای این طرح وجود دارد.

وی تأکید کرد: یقینا یکی از محورهای اجرای طرح گشت نامحسوس در کنار سایر موضوعات ،عفاف و حجاب است و با کسانی که موضوعات اخلاقی را رعایت نمی کنند و در این حوزه هنجارشکنی می کنند نیز برخورد می شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اجرای طرح گشت نامحسوس امنیت اخلاقی عنوان کرد: این موضوع یک موضوع بین بخشی است و دستگاه های متعددی در اجرای این طرح مسئولیت دارند.

وی اضافه کرد: لذا این موضوع به دلیل بین بخشی بودن در شورای امنیت مطرح و برای اثرگذاری بیشتر در شورای اجتماعی نیز به بحث گذاشته می شود تا مسئولیت دستگاه های متولی دیگر نیز تعریف و مشخص شود.

وزیر کشور توضیح داد: طرح این موضوع در شورای امنیت در حهت مسئول سازی دیگر دستگاه ها در این راستا است و نیروی انتظامی به تخلفاتی که در منظر عموم و جامعه رخ می دهد تذکر داده و برخورد خواهد کرد و اقدامات دیگر دستگاه ها نیز باید مشخص شود.

رحمانی فضلی همچنین در خصوص آغاز به کار نمایشگاه کتاب در شهر افتاب نیز بیان کرد: نیروی انتظامی و وزارت کشور با مراکزی که موجب افزایش ترافیک می شوند مخالف است.لذا فعالیت نمایشگاه شهر آفتاب در راستای کاهش مشکلات ترافیکی مثمرثمر بوده و در تلاشیم سایر نمایشگاه ها نیز از ظرفیت شهر آفتاب بهره کافی و مطلوب را ببرند.

این مقام مسئول در خصوص این که شنیده شده در برخی از مرزها توسط منجنیق مواد مخدر رد و بدل می شود پاسخ داد: نیروهای مرزبانی و انتظامی با آمادگی کامل در مرزها حضور دارند و هرگونه فعالیت و تحرکی را رصد می کنند. امکان وقوع این موضوع در سطح وسیع با توجه به حضور نیروی انتظامی در مرزها وجود ندارد.

وزیر کشور همچنین در خصوص موضوع سوء قصد به کارمند وزارت امور خارجه ” محمود موسوی” و انتشار این خبر در شبکه های مجازی گفت: با پیگیری این موضوع مشخص شد گزارشی در خصوص سوء قصد به شخص مذکور وجود نداشته و این موضوع مشخصا از نوع سرقت به شیوه زورگیری بوده که گاهی در جامعه شاهد هستیم و موضوع سوء قصد منتفی است.

رحمانی فضلی همچنین در خصوص برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته انتخابات در امنیت برگزار شد و هیچ گونه ناامنی نداشتیم.

وی در خصوص نقش ناجا در تحقق شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل خاطر نشان کرد: بستر فعالیت اقتصادی امنیت است و یقینا اگر امنیت وجود نداشته باشد توسعه اقتصادی و اجتماعی و … محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: تأمین امنیت داخلی برعهده ناجا است و تمام تلاش مان استفاده از ظرفیت نیروی انتظامی برای رسیدن به امنیت پایدار است. تا هم سرمایه گذاران داخلی و هم سرمایه گذاران خارجی از این بستر استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص برگزاری برخی مراسم های مختلط در برخی از باغ ها عنوان کرد: قانون محدودیت مکانی و زمانی ندارد و هر گونه فعالیت و اقدامی که برخلاف شئونات اسلامی باشد و ایجاد مزاحمت کند ناجا موظف به برخورد با آن است.

این مقام مسئول یادآور شد: برخی از افراد سودجو باغات را در راستای برگزاری مراسمات مختلط و خلاف شئونات در اختیار بعضی افراد قرار می دهند که نیروی انتظامی با قاطعیت در برخورد با این گونه اقدامات عمل می کند.

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وقوع درگیری های قومی در برخی مناطق خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان درگیری قومی نداریم و موضوعات و درگیری های محلی نیز براساس موضوعات به نیروی انتظامی و قوه قضائیه ارجاع می شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *