فعالیت ۱۷۰ هزار کانال فارسی در تلگرام

رئیس پلیس فتا گفت: بیش از ۱۷۰ هزار کانال فارسی در تلگرام فعال است که بخش زیادی از این کانال‌ها در اختیار قشر جوان قرار دارد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از پلیس فتا استان قم، از این پلیس به دلیل استناد پذیری پذیری ادله دیجیتال با استفاده از روش‌های فنی در کشف 90 درصدی جرایم طی 9 ماهه سال جاری تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه استان قم رشد جرایم سایبری کمتری در مقایسه با سایر استان‌های کشور داشته است.

این مقام ارشد انتظامی ضمن اشاره به اینکه کشف کل جرایم در کشور 86 درصد طی مدت مذکور می‌باشد، از وقوع 50 درصدی جرایم در حوزه پیام رسان‌ها در کشور خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت فضای مجازی در توسعه جامعه ما، طی سال‌های اخیر، فن آوری اطلاعات و ارتباطات مورد توجه زیادی قرار گرفته و کانون تحولات جدیدی در خانواده و زیر ساخت‌های کشور در استفاده از فضای مجازی ایجاد شده است.

رییس پلیس فتا در ادامه تاکید کرد : علما و اندیشمندان با پیروی از اصل امر به معروف و نهی از منکر باید به تقویت بنیادهای اساسی در حوزه فرهنگ، دین، اخلاق مداری اسلامی در استفاده از فضای مجازی بپردازند تا این فضا فرصت و ابزاری باشد برای توسعه افکار و اندیشه‌های جوانان اسلامی ایرانی.

این مقام مسوول افزود: در حال حاضر بیش از 29 میلیون کاربران این فضا جوانان هستند و بیش از 170 هزار کانال فارسی در تلگرام فعال است که بخش زیادی از این کانال‌ها در اختیار قشر جوان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌های آنان نسبت به تهدیدات فضای سایبر باید در درجه نخست اولویت آنها، نهادهای رسمی و غیر رسمی کشور قرار گیرد، ادامه داد: متاسفانه امروز فضای شبکه‌های اجتماعی مملو از اخبار نادرست و ضد و نقیض است که بسیاری از آنها در نمایش متن، عکس و فیلم می‌تواند مسیر انحرافات اجتماعی جوانان و خانواده‌ها را رقم بزند.

هادیانفر بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های همچون رسانه‌های دیداری، شنیداری و مکتوب برای نهادینه کردن فرهنگ سایبری و استفاده از آموزه‌های دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان کنترل اجتماعی توسط هر شخص ضروری است تا هر فرد بتواند با تدبیر در کنار در کنار نیروهای خدمتگزار فتا، پلیسی برای محافظت ازدین، وطن، مال و ناموس خود باشد.

وی ضمن تصریح بر این موضوع که دشمنان دین مداری مردم ایران را هدف قرار داده اند و تلاش می‌کنند در فضای مجازی با تغییر در باورها و ارزش‌های اخلاقی، هموطنان ما را مورد تهاجم فرهنگی قرار بدهند و هدفشان دین زدایی و اخلاق زدایی بین جوانان و خانواده‌ها است، تاکید کرد: علما و فضلا باید کارشناسانه و با اقتدار، بیش تر از قبل به فضای مجازی ورود کنند و اوج هنر روحانیت و محققان کشورمان است که تلفیقی بین واقعیت‌های روز، فناوری مدرن و احکام الهی ایجاد کنند و به گونه ای عمل کنند تا مردم با صراحت و شفافیت اطلاعاتی و آگاهی کامل وارد فضای روز شوند تا از طریق فضای سایبر و فناوری نوین که مملو از فرصت‌های مفید می‌باشد پیام انقلاب، قران و اهل بیت (ع ) بدون وجود داشتن هر گونه مرزی در فضای مجازی به گوش جهانیان برسد.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در ادامه فضای مجازی را به عنوان جادوی جهان نمای هزاره سوم برشمرد و گفت: تعامل دستگاه‌ها و نهادهای دولتی برای نهادینه ساختن فرهنگ استفاده از فضای سایبر، آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدات این فضا امری ضروری است و باید زیر ساخت‌ها در این حوزه قوی تراز گذشته شود.

این مقام ارشد انتظامی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش همه مدیران و کارکنان پلیس فتا در سراسر کشور بخصوص پلیس فتا استان قم، در خاتمه اظهار داشت: رعایت عدالت، حقوق شهروندی، احترام و تکریم شاکیان، متشاکیان، مظنونان و هر کسی با هر عنوانی که به پلیس فتا سراسر کشور مراجعه می‌کنند جزو وظایف اصلی پلیس فتا است و امیدواریم همه عزیزان در انجام وظیفه خود در خدمتگزاری به شهروندان مسوولیت پذیر کشورمان موفق و موید باشند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *