نگاهی به عملکرد مثبت ۸ ماهه بیمه ما از چند بُعد

بیمه ما در هشت ماهه  منتهی به ۳۰ آبان ۱۳۹۵ بیش از ۲هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد که نسبت به سال قبل ۶۱ درصد رشد را تجربه کرده است .

به گزارش سادس به نقل از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه ما با این حق بیمه تولیدی سهم بازار خود را ۰.۸۸ درصد در سال  ۹۴  به رقم ۱.۱۸ درصد در سال ۹۵  رسد که این رشد بیش ۳۵درصدی به دلیل عملکرد این شرکت در بازاریابی شرکت نهفته است .
بر اساس این گزارش تعداد حق بیمه تولیدی شرکت بیمه ما با رشد ۲۲.۱۱ درصدی مواجهه شده و به رقم ۳۸۷هزار بیمه نامه صادره رسیده است. هرچند در این خسارت پرداختی شرکت نیز رشد ۴۴.۷۳ درصد را تجربه کرده اما سهم بازار در حوزه خسارت پرداختی بسیار کمتر از شرکتهای دیگر است.
بیمه ما در  ابتدای سال ۹۵ اعلام کرده است که بیش از ۴۶۸ ریال سود برای هر سهم خود خواهد ساخت که در شش ماه ابتدای سال توانست نزدیک به ۵۰ درصد معادل ۲۳۱ ریال  آن را محق کند . همچنین این شرکت در ۶ ماهه توانست مبلغ ۲۲۷هزار و ۴۸ میلیون ریال سود خالص بسازد که نسبت به دوره مشابه در سال قبل بیش از ۷ درصد راش داشته  است .
این اتفاقات  درحالی رخ می دهد که  بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه “ما” برای چهارمین سال متوالی بیش از ۲۷ درصد سود مشارکت در منافع را محقق ساخت . سود محقق حاصل از مشارکت در منافع بیمه گذاران عمر و سرمایه گذاری در سال ۹۱ ،   ۹۲ ، سال  ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۲۷ درصد ،۲۷.۱ درصد ، ۲۷.۵ درصد و ۲۷ اعمال شده است.
در همین  رابطه  مدیر عامل بیمه “ما”  معتقد است که  با توجه به بازار گسترده و بالقوه بیمه‌های زندگی و همچنین رسالت اصلی ما در راستای تامین نیازهای بیمه‌ای جامعه و ایجاد امنیت و آرامش خاطر برای مردم شریف ایران عزیزمان توسعه این محصول جزء راهبردهای اصلی این شرکت قرار دارد. همچنین با ایجاد زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات در بالاترین سطح ، استفاده از ظرفیت های موجود در بانک ملت و آموزش بهینه شبکه فروش سود مشارکت در منافع محقق شده در سال مالی ۱۳۹۴، به میزان ۲۷ درصد است.
وی در خصوص میزان فروش بیمه های عمر اضافه کرد: شرکت بیمه “ما” در  نه  ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال کذشته با بیش از ۶۰درصد رشد در کل پرتفو مواجه است که در این بین بیمه های عمر و سرمایه گذاری این شرکت با بیش از ۹۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، بیش از ۳۴ درصد از پرتفوی شرکت بیمه “ما” را به خود اختصاص داده است .
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *