پنتاگون: ابوبکر البغدادی همچنان زنده است

یک مسئول وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که با وجود تلاش ها برای از بین بردن ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش، او همچنان زنده است.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیتر کوک سخنگوی پنتاگون به شبکه “سی ان ان” گفت: فکر می کنیم که البغدادی زنده است و همچنان هدایت گروه داعش را به عهده دارد.

وی افزود: ما هر چه می توانیم برای شناسایی مکان حضور او و از بین بردنش می کنیم. این چیزی است که وقت زیادی برایش اختصاص داده ایم. هر فرصتی را غنیمت خواهیم شمرد تا مجازاتی را که مستحق آن است، دریافت کند.

پیتر کوک گفت: البغدادی اکنون منزوی است زیرا حملات هوایی ائتلاف، فرماندهی داعش را از بین برده است.

وی افزود: برای البغدادی، یافتن مستشاران یا افراد مورد اعتماد که بتواند با آنها صحبت کند، دشوار است زیرا بسیاری از آنها دیگر وجود ندارند.

وزارت خارجه آمریکا در دسامبر جاری ۲۵ میلیون دلار پاداش برای هر کسی که اطلاعاتی درباره البغدادی بدهد که به دستگیری وی منجر شود، در نظر گرفت.

پاداش قبلی وزارت خارجه آمریکا که در سال ۲۰۱۱ میلادی تعیین شده بود، ۱۰ میلیون دلار بود. اما اخیرا پاداشی ۲۵ میلیون دلاری برای وی تعیین شد.

یک مسئول آمریکایی گفت: آمریکا “در هفته های اخیر” اطلاعاتی درباره “تحرکات” البغدادی داشت؛ اما اطلاعات بیشتری درباره مکان حضور او بدست نیامده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *