کشف بیش از ۲۸۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان از کشف ۲۸۸ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال کالای قاچاق و دستگیری ۸۷۷ نفر قاچاقچی کالا در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار” کیومرث عزیزی”  در این باره گفت: تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مبین سه وظیفه برای دولت، دست اندرکاران تولید و مردم در تحقق این مهم است.

وی با اشاره به مسئولیت ناجا در تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” بیان داشت: یکی از مهم ترین راهبردهای ناجا در این حوزه، مبارزه با قاچاق کالاست زیرا که پدیده قاچاق کالا به عنوان یک پدیده چندوجهی از جنبه اقتصادی، سبب خروج اقتصاد از مسیر سالم، شکل‌گیری اقتصاد زیرزمینی، کاهش تولید ناخالص ملی، افزایش بیکاری، کاهش سرمایه‌گذاری و تغییر الگوی مصرف و … می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به برنامه ریزی جامع پلیس استان در برخورد با قاچاق کالا از افزایش ۷۴ درصدی کشفیات کالای قاچاق در ۹ ماهه سال جاری در استان خبر داد و گفت: در این بازه زمانی ۲۸۸ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های پلیس استان کشف شده است.

وی تصریح کرد:‌ در این عملیات ها ۸۷۷ نفر دستگیر و ۲۹۷ دستگاه وسیله نقلیه نیز از قاچاقچیان کالا توقیف شده است.

سردار عزیزی ادامه داد: از تعداد ۷۹۷ پرونده تشکیلی در جرایم مرتبط با قاچاق کالا در ۹ ماهه نخست امسال، ‌تعداد ۷۴ پرونده دارای ارزشی بالای یک میلیارد ریال و تعداد ۱۶۹ پرونده نیز ارزشی بیش از یک صد میلیون ریال داشته است.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: بسیاری از کالاهایی که به صورت قاچاق کشف شده کالاهای مصرفی بوده و عمدتاً جزء کالاهای اساسی و مورد نیاز مصرف‌کننده نبوده، بلکه قاچاقچیان سودجو با تبلیغات و ایجاد نیاز کاذب در مصرف‌کننده به مصرف این کالاها در داخل کشور دامن می‌زنند از اینرو صیانت از اعتبار تولید داخلی در عرصه جهانی وظیفه ملی و اسلامی است و منافع زود گذر نباید منفعت ملی را به خطر بیندازد

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *