توضیحات وزیر کشور درباره طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی پلیس

 وزیر کشور با حضور در جمع فرماندهان نیروی انتظامی سراسر کشور توضیحاتی در خصوص اجرای طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی ارائه داد.

به گزارش  سادس به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش رؤسا و فرماندهان نیروی انتظامی سراسر کشور  در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح اخیر امنیت اخلاقی و اجتماعی و حواشی بوجود آمده در خصوص این طرح اظهار کرد: متاسفانه طرح این موضوع آنطور که موجود بود نبود و در این طرح قرار بود به جهت تقویت نیروها در حوزه برخورد با سرقت، اخاذی، درگیری و برخی از حوزه‌های دیگر از نیروهای در حال استراحت استفاده کنیم که البته بعضی‌ها در حوزه امنیت در این طرح متمرکز شدند.

وی با اشاره به برخورد پلیس با مخلان امنیت اخلاقی بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود گفت: به هر حال کسانی که به تذکرات پلیس در این زمینه وضعی نمی‌نهند یقینا به عنوان تخلف مورد تذکر قرار خواهند گرفت.

وزیر کشور ادامه داد: این طرح بواسطه ابعاد گسترده آن و مسئولیت بسیاری از دستگاه‌های دیگر در حوزه‌های مورد بحث و همچنین به دلیل اثربخشی و هماهنگی بیشتر مقرر شد تا در شورای امنیت و شورای تامین به بحث و بررسی گذاشته شود.

رحمانی‌فضلی گفت: همچنین مقرر شده تا این طرح بواسطه حوزه اخلاقی آن در شورای اجتماعی کشور مطرح و بررسی شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد اخبار منتشر شده پیرامون پرتاب مواد مخدر از داخل افغانستان به داخل خاک ایران از طریق منجنیق اظهار کرد: این طور موارد و اتفاقات همواره مطرح بوده ولی خوشبختانه مرزبانان و پلیس کشور به صورت مستمر مرزهای کشور را مورد پایش قرار دادند.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری درباره شایعه ترور میرمحمود موسوی و تکرار حملات به وی گفت: پیگیری‌های صبح امروز من از مسئولان مربوطه نشان می‌دهد که تا پیش از این مورد هیچ گزارشی نسبت به حمله به این فرد وجود ندارد ولی موضوع به طور جد در حال پیگیری است.

رحمانی فضلی ادامه داد: برآوردهای اولیه از این ماجرا حاکی از این است که این حادثه از نوع زورگیری بوده که متاسفانه به صورت روزانه موارد متعددی در سطح کشور اتفاق می‌افتد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم که از وضع امنیتی کشور و حملات تروریستی در داخل خاک ایران همزمان با برگزاری انتخابات مجلس جویا شده بود گفت: خوشبختانه علیرغم اینکه ما همواره در معرض حملات تروریستی در مناطق مرزی خود قرار داریم ولی با تسلط نیروهای امنیتی و انتظامی هیچ مشکلی نداشته‌ایم و در ایام انتخابات نیز مورد امنیتی خاصی ویژه انتخابات گزارش نشد.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخورد پلیس با برگزاری مجالس مختلف در باغ‌های حاشیه شهرها اشاره کرد: با توجه به اینکه اجرای قانون هیچ محدودیت زمانی و مکانی را شامل نمی‌شود نیروی انتظامی موظف است با هرگونه هنجارشکنی و تخطی از شئوات اسلامی در منظر عموم برخورد کند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *