پوتین: توافق درباره آتش‌بس در سوریه حاصل شد

به گزارش سادس:

رئیس‌جمهوری روسیه تأکید کرد که توافق درباره آتش‌بس در سوریه حاصل شده و آمادگی برای ازسرگیری گفت‌وگوهای صلح سوریه وجود دارد.

به گزارش مشرق، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد، توافق درباره آتش بس سوریه حاصل شده است و آمادگی برای آغاز گفت‌وگوهای صلح سوریه وجود دارد.


بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، نمایندگان معارضان و دولت سوریه برای آتش‌بس در این کشور توافق کردند.

پوتین تأکید کرد: «دولت و معارضان سوریه توافق کرده‌اند که به میز مذاکرات بازگردند».

وی همچنین گفته است، مسکو سند نظارت بر آتش‌بس در سوریه را امضا خواهد کرد.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، پوتین اعلام کرده سه توافق درباره حل بحران سوریه امضا خواهد شد.

فرمانده کل قوای روسیه تصریح کرد این اسناد عبارتند از سند آتش‌بس در سوریه، مجموعه اقدامات لازم برای نظارت بر آن و بیانیه در خصوص آمادگی آغاز گفت‌وگوهای صلح سوریه.

وی گفته است، این توافقات شکننده هستند و نیازمند نظارت و توجه خاص و همچنین تحمل هستند.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد، مسکو به حمایت خود از دمشق ادامه خواهد داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، پوتین در دیدار با وزرای خارجه و دفاع روسیه گفت: «گزارش‌هایی رسیده مبنی بر اینکه چند ساعت پیش تحولی که همه ما منتظرش بودیم، و مدتها برای آن تلاش کردیم، محقق شده است. سه سند امضا شده است».

وی در این نشست افزود: «آتش‌بس میان دولت سوریه و معارضان مسلح یک از این اسناد است. یک بسته اقدامات برای کنترل آتش‌بس نیز سند دیگر است و بیانیه آمادگی برای ورود به گفت‌وگوهای صلح سوریه نیز سومین سند است».

رئیس‌جمهوری روسیه تأکید کرده است، روسیه، ترکیه و ایران تعهداتی را برای تضمین را‌ه‌حل صلح آمیز در سوریه بر عهده گرفته‌اند.

پوتین همچنین گفت: «همانطور که خوب می‌دانیم تمام این توافقات بسیار شکننده هستند و نیازمند تحمل و توجه ویژه و رویکرد حرفه‌ای به این مسائل و همچنین تماس‌های مکرر با شرکایمان است».

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *