فتنه ٨٨ عقبه ۱۰ ساله داشت/ فتنه‌گران به دروغ می‌گویند دنبال اصلاح هستیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حماسه ۹ دی محقق شدن وعده الهی درباره مجاهدت‌ها بود. ۹ دی یک روز بود اما عقبه چند ماه و یا به نوعی ۱۰ و ۱۲ سال داشته، فتنه بزرگی از سال ۷۸ شروع شد و ۱۰ سال بعد به اسم فتنه ۸۸ بروز کرد.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب در همایش سوره‌های سرخ ویژه بزرگداشت شهدای قرآنی مدافع حرم که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم گفت: سوره صف راه و هدف را به ما نشان می‌دهد و این راه الهی با الهام از این آیات قرانی طی می‌شود. خداوند متعال خریدار جان مجاهدان فی‌سبیل‌الله است که خدا وعده باارزشی به شهدا در ان دنیا داده است.

وی با اشاره به سالروز ٩ دی اظهار داشت: حماسه‌های مختلفی در کشور ما آفریده شده از جمله حماسه دفاع مقدس که مبنای همه این جانفشانی و حماسه‌های بعدی و تثبیت انقلاب و گسترش انقلاب بود، راه شهیدان و پیدا کردن ان راه برای ما و جمع حاضر که به دنبال فهم و درک هدف شهیدان هستیم مهم است. دشمنان با دهان و جنگ نرمشان می‌خواهند ما راه شهدا را گم کنیم. انقلاب اسلامی به دنبال یاری دین خداست، هدف ما هم باید قرار گرفتن در مسیر انقلاب باشد.

سرلشکر جعفری افزود: تنها راه تحقق وعده الهی و مسیری که برای مومنان ترسیم شده مجاهدت در راه خدا با جان و مال است و شهدا با مجاهدتشان این کار را انجام داده‌اند، آخرین دستاوردی که خداوند به ما در پیمودن این مسیر وعده داده نصرت الهی است.  شهدای ما این مسیر را طی کردند و این وعده نیز برای آنان محقق شده و امیدراریم به فتح قریب برسیم. در طی جنگ همه آرزو داشتند صدام را بکشند و جانش را بگیرند هرچند آن موقع محقق نشد اما وعده الهی پس از چند سال محقق شد و صدام اعدام شد و از بین رفت.

وی ادامه داد: مجاهدت فقط جنگ سخت و جنگیدن نیست همانظور که رهبری فرمودند مجاهدت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیز لازم است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ارزش‌های دینی بسیار گسترده است، حماسه ٩ دی محقق شدن وعده الهی درباره مجاهدت‌ها بود. ٩ دی یک روز بود اما عقبه چند ماه و یا به نوعی 10 و ١٢ سال داشته، فتنه بزرگی از سال ٧٨ شروع شد و 10 سال بعد به اسم فتنه ٨٨ بروز کرد. به‌وحود آوردن این فتنه و صحنه‌گردانان چه کسانی بودند؟ آنها دنبال چه بودند؟ چرا میگوییم حماسه ٩ دی؟ وقتی مردم در فتنه ٨٨ پیروز شدند چرا خداوند نصرت الهی را نصیب ما کرد چون بصیرت بود چون نگاهمان به یک راه بود.

سرلشکر جعفری با طرح این سوال که جایگاه ولی فقیه در جامعه چیست؟ گفت: ولی فقیه فرمانهای الهی را روی زمین هدایت می‌کند و چراغ راه الهی برای انقلاب اسلامی است. فتنه گران می‌خواستند ولی فقیه را تضعیف کننند تا نتواند راه الهی را به جامعه نشان دهد. این یعنی تضعیف ولایت فقیه. تمام دشمنان خارجی چه با تابلو چه بدون تابلو و در رأس همه آمریکای جنایتکار از فتنه حمایت کردند تا چراغ الهی را در ایران خاموش کنند، اما مردم ما آگاهانه از این فتنه بزرگ به سلامت عبور کردند، عبور از فتنه ٨٨ سخت‌تر از عبور از دفاع مقدس بود و خداوند هم وعده خود را محقق کرد و توسعه بیداری اسلامی فتح بزرگی است که بعد از فتنه ٨٨ در داخل رخ داد، امروز امنیت بی‌نظیری در کشور داریم، هر اقدام ناامنی که از بیرون برنامه‌ریزی می‌شود با بن‌بست روبرو شده و دشمنان هم اغراق می‌کنند که ایران جزیره امنی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فتنه ٨٨ با هدف تضعیف جایگاه ولی فقیه طرح شد اما آنها (فتنه‌گران) خودشان قبول نمی‌کنند و می‌گویند ما دنبال اصلاح هستیم اما همه می‌دانند این یک فساد است و مردم هم به آن پی بردند و جای تبریک دارد به ملت ایران و خودمان. قدر رهبری نظام و ملت را بدانیم که اینچنین پشت نظام و پیشرفت انقلاب ایستاده‌اند. پیروزی‌ها در همه عرصه‌ها چه فرهنگی و چه اقتصادی نزدیک است، حتی در حلب هم همه جمع شدند مانع آزادی و پیروزی جبهه مقاومت بشوند اما حلب هم آزاد شد و یکی دیگر از وعده‌های الهی محقق شد مثل همان خرمشهر خودمان که آن هم از وعده‌های الهی بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *