امضای تفاهمنامه همکاری بین بانک ملت جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه کره جنوبی

 بانک ملت جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه کره جنوبی(KDB) با هدف گسترش همکاری و مشارکت بین طرفین در راستای توسعه کسب و کارهای خارجی خود در آسیا و خاورمیانه، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
به گزارش سادس به نقل از روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای”علی رستگار” مدیرعامل بانک ملت و”لی دانگ ژئول”مدیرعامل بانک توسعه کره جنوبی رسید، دو طرف در زمینه وام های سندیکایی، فاینانس خودگردان و پروژه محور، سرمایه گذاری در شرکت ها و موسسات، تامین مالی پروژه های زیرساختی، تامین مالی تجاری، مدیریت وجوه نقد، معاملات ارزهای جهانی، خزانه داری و تامین مالی واردات/ صادرات، بازارهای سرمایه و غیره، همکاری خواهند داشت.
علی رستگار، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان این نکته که جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی تا قبل از سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۷ میلیارد دلار مبادلات تجاری داشتند که عمده این مبادلات از طریق بانک ملت سئول انجام می شد، اعلام کرد که هدف از امضای این تفاهمنامه، برگرداندن سطح مراودات مالی به میزان قبلی و حتی بیشتر و انتقال دانش و تکنولوژی برای افزایش سطح تولید و صادرات کشور است.
وی با تاکید بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی با امکانات و ظرفیت های زیاد است، یادآور شد: بانک ملت به عنوان بزرگ ترین بانک کشور در پروژه های بزرگ نفت، انرژی و دیگر بخش های مهم کشور مشارکت داشته است و آمادگی دارد تا در همین زمینه ها با بانک توسعه کره جنوبی هم همکاری های خوبی داشته باشد.
رستگار با اشاره به این نکته که مذاکرات بانک های ملت و توسعه کره جنوبی از ماه های قبل شروع شده که منجر به انعقاد این تفاهمنامه شده است، اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهمنامه باعث گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور شود.
وی افزود: بانک ملت پس از اجرایی شدن برجام، تمام تلاش خود را انجام داده است تا با کمک شبکه گسترده شعب خود، فرصت های مناسب را برای فعالان اقتصادی فراهم کند و در این راستا با مدیران عامل بانک های بزرگ دنیا جلسات متعددی داشته است.
مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: ما با امضای این تفاهمنامه در پی واردات کالاهایی که دارای ارزش افزوده برای کشور نباشند نیستیم بلکه درصددیم تا با انتقال تکنولوژی از کشور کره جنوبی به کشور و تقویت زیرساخت ها، به افزایش سطح تولید و اشتغال در کشور کمک کنیم.
لی دانگ ژئول، مدیرعامل بانک توسعه کره جنوبی(KDB)هم پس از اطلاع از عملکرد بانک ملت و مشاهده تیزر گزارش فعالیت های این بانک، اظهار داشت: از دیدن این کلیپ لذت بردم و از بزرگی این بانک، واقعا شگفت زده شدم.
وی با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهمنامه همکاری با بانک ملت، تاکید کرد: بانک ملت به عنوان بزرگ ترین بانک جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه به عنوان قدیم ترین موسسه مالی دولتی کره جنوبی با امضای این تفاهمنامه، باعث تقویت مبادلات مالی دو کشور خواهند شد.
مدیرعاملKDBبا اشاره به آغاز مذاکرات بین دو بانک از ماه مارس، اظهار داشت: امیدواریم شعبه سئول بانک ملت و بانک توسعه کره جنوبی، همکاری های خوبی در راستای تفاهمات انجام شده داشته باشند.
وی با بیان این نکته که تفاهمنامه همکاری مذکور، یک معامله برد- برد برای دو طرف است، افزود: انتظار داریم که شرکت های کره ای هم از خدمات مالی بانک ملت در ایران بهره مند شوند و دو بانک نیز تمام تلاش خود را برای ایجاد روابط سازنده و استوار با یکدیگر به کار بگیرند.
بر اساس این گزارش، بانک توسعه کره جنوبی در سال ۱۹۵۴ به عنوان یک موسسه مالی دولتی در کره جنوبی تاسیس شده و هم اکنون به عنوان بانک پیشرو در تامین مالی شرکت های بزرگ محلی و بزرگ ترین موسسه مالی دولتی، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و بازارهای مالی کره جنوبی دارد.
KDB در رتبه بندی سال ۲۰۱۵ بانک های جهان برای فاینانس، رتبه سیزدهم جهان و چهارم آسیا را به خود اختصاص داده است.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *