تیتر جنجالی «شارلی هبدو» علیه پوتین

به گزارش سادس:

نشریه کاریکاتوری شارلی هبدو چاپ پاریس که سابقه زیادی در حمله طنزآمیز و توهین به ارزش های دینی، الهی انسانی و مقام های کشورهای مستقل یا مخالف غرب دارد، برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آرزوی مردن کرد.

به گزارش مشرق، نشریه شارلی هبدو در تازه ترین شماره خود، سقوط هواپیمای توپولف ۱۵۴ وابسته به وزارت دفاع روسیه در دریای سیاه را که روز یکشنبه رخ داد و به کشته شدن ۹۲ سرنشین و خدمه آن منجر شد، دستمایه حمله به پوتین کرده است.
 
رسانه های روسی امروز پنجشنبه نوشتند: در تصویر روی جلد شارلی هبدو یک نظامی به عنوان عضو گروه مارش نظامی الکساندروف که ۶۸ نفر آنان جان باختند، می گوید سرودخوانی ما گسترش می یابد.
 
روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس نوشته است: نشریه فرانسوی در یک تصویر دیگر در باره سقوط هواپیما نیز نوشته «خبر بد اینکه پوتین بین سرنشینان نیست».
 
رسانه روسی، این تصویر را چاپ نکرده است.
 
سخنگوی وزارت وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرده که اقدام نشریه فرانسوی یک کار کثیف و غیر قابل باور در حد انجام بدترین کار ممکن است.
 
ژنرال ایگور کوناشنکوف امروز (پنجشنبه) در بیانیه خود افزوده است: حتی نگریستن به این تصویر برای افراد عادی نیز تحقیر آمیز است. اگر چنین رویکردهایی نمادی از ارزش های غربی به شمار می رود، دارندگان و مدافعان چنین ارزش هایی محکوم به انزوا و تنهایی هستند.
 
آبان ماه سال گذشته نیز شارلی هبدو کاریکاتوری از قربانیان واقعه انفجار تروریستی هواپیمای ایرباس ۳۲۱ روسی در مصر را که ۲۲۴ قربانی بر جای گذاشت، چاپ کرد که بازتاب منفی زیادی بین روس ها برجای گذاشت.
 
شارلی هبدو بیشترین سابقه را در ترسیم کاریکاتورهای توهین آمیز علیه ادیان توحیدی بویژه اسلامی و همچنین عقاید و باورهای ملت های آسیایی و آفریقایی بین نشریه های کاریکاتوری غربی دارد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *