ورود دادستانی به ماجرای گورستان نصیرآباد

به گزارش سادس:

یک مقام مسئول در بهزیستی استان تهران از صدور فراخوان جمع‌آوری معتادان از سطح خیابانهای شهرستان شهریار خبر داد و گفت: دادستان به صورت یک به یک معتادان گورستان نصیرآباد را مورد بازجویی قرار داده است.

به گزارش مشرق، حمیدرضا شمسی در رابطه با ماجرای جمع آوری معتادان از گورستان نصیرآباد گفت: معضلات اجتماعی در همه جا دیده می‌شوند و مختص به یک جا و مکان خاصی نیستند.
 
وی ادامه داد: انعکاس ماجرای گورستان نصیرآباد که یک معضل اجتماعی است و نمی‌توان آن را کتمان کرد.
 
شمسی افزود: از روز گذشته که نیروهای مختلفی در حالت آماده‌باش هستند کودک یا زن در بین این افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر دیده نشده است.  
 
وی گفت: تمام افرادی که از گورستان نصیرآباد جمع‌آوری شدند ساماندهی شده اند و در صورت لزوم به کمپ اخوان منتقل می‌شوند. فراخوانی نیز در این زمینه داده شده که نیروی انتظامی و شهرداری از کل شهرستان شهریار اقدامات لازم را به عمل بیاورند تا دیگر معتاد متجاهر در سطح خیابان‌ها وجود نداشته باشد.
 
وی ادامه داد: تعداد افرادی که از گورستان نصیرآباد توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری شده از سوی دادستانی به صورت یک به یک مورد بازجویی قرار گرفته است و افرادی که دارای خانواده بوده به خانواده‌هایشان معرفی و در صورت نیاز دستور بستری آنها صادر شده است.  
 
معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان تهران گفت:‌آنهایی هم که بدون خانواده بوده و خانواده‌ای نداشته اند به دستور قضایی به مرکز اخوان (مرکز نگهداری معتادان) شهرستان ملارد برده شده‌اند.
 
وی تصریح کرد:‌ در زمینه معتادان ماده ۱۵ یعنی معتادانی که با میل و اراده خود برای ترک اقدام می‌کنند، از جمله برنامه‌هایی است که در بهزیستی دنبال می‌شود حتی آنهایی که بضاعت مالی ندارند نیز به صورت یارانه به آنها کمک می‌شود برای مراکز ماده ۱۶ نیز که قوانین خاص خود را دارد سازمان‌های مرتبط هماهنگی‌های لازم را با بهزیستی دارند.  
 
شمسی گفت:‌اغلب معتادان متجاهری که در شهریار ساکن هستند بومی این شهرستان نیستند و اغلب از شهرستان‌های همجوار آمده‌اند، اما آنچه اهمیت دارد این است که بتوانیم برای ترک و ایجاد اشتغال این افراد راهنمایی بگیریم و به آنها یاری برسانیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *