اثرات مخرب هورمون‌های مردانه در زنان

متخصص بیماری‌های داخلی و غدد با اشاره به اینکه چاقی در زنان سبب ایجاد هورمون تستوسترون در آنها می‌شود، گفت: برخی از مشکلات افزایش هورمون مردانه در زنان دائمی بوده و غیر قابل برگشت است.
به گزارش سادس به نقل از فرهنگ نیوز، مهران زمان زاده در ارتباط با مشکل بالا رفتن سطح هورمون های مردانه در زنان اظهارداشت: یکی از اختلالات مهم غدد در مورد زنان، بالا رفتن میزان هورمون های مردانه در بدن آنها است که مشکلات بزرگی را برای آن‌ها به همراه می‌آورد.

وی افزود: زمانی‌که بافت‌های چربی موجود در بدن خانم ها انباشته شود، این چربی‌ها می‌تواند هورمون‌های زنانه را تحت تأثیر قرار داده و آن‌ها را به هورمون‌های قوی بدل سازند؛ به طوری‌که آندروستندیون و دی هیدرواپی آندرسترون در بافت‌های چربی تبدیل به تستوسترون می‌شوند.

این متخصص بیماری‌های داخلی و غدد گفت: زنانی که بافت چربی زیادی دارند، باید نگران ناهنجاری‌های هورمونی باشند چراکه امکان افزایش تستوسترون در آنها بالاست.

زمان زاده در ارتباط با اثرات مخرب هورمون‌های مردانه در بدن زنان گفت: طبق نظر متخصص غدد، یکی از مهم‌ترین عارضه‌های بالا رفتن سطح هورمون های مردانه در بدن زنان، رشد موهای زائد در بدن است.

وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد این هورمون مردانه باعث بروز خصایص مردانه هنگام بلوغ شده و ویژگی‌های جنسی دختران را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین ریزش موهای سر نیز از جمله عوارض مخرب افزایش این هورمون ها در بدن زنان است.

متخصص بیماری‌های داخلی و غدد ه ضمن تأکید بر استفاده از تغذیه سالم و ورزش گفت: برخی از مشکلات افزایش هورمون مردانه در زنان دائمی بوده و غیر قابل برگشت است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *