کاهش ۴.۵ درصدی سرقت در کشور

رئیس پلیس آگاهی ناجا از کاهش ۴.۵ درصدی وقوعات سرقت طی ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت: امسال در بحث سرقت ۲۲ طرح عملیاتی، به اجرا درآمد که در نتیجه آن ۱۳ هزار پرونده سرقت کشف شد.

 به گزارش سادس، صبح امروز نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی سراسر کشور با حضور فرمانده نیروی انتظامی، رئیس پلیس آگاهی ناجا و جمعی از روسای پلیس آگاهی سراسر کشور برگزار شد.

سردار «محمد رضا مقیمی» ضمن سلام و درود بر ارواح شهدای کارآگاه و کسانی که جان خود را فدای برقراری امنیت کشور کردند، اظهار داشت: این نشست دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی سراسر کشور در سال جاری است.

وی افزود: مبارزه با جرایم خشن، قاچاق کالا و سرقت در اجرای منویات مقام معظم رهبری از اولویت های پلیس آگاهی است.

سردار مقیمی تصریح کرد: پلیس آگاهی ناجا در سال جاری ۱۵ استان را از طریق اعزام  ۱۹ تیم نامحسوس با محوریت ارزیابی حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، مورد بازرسی قرار داد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در ۷ استان کشور، گفت: تشکیل کارگروه مبارزه با قاچاق کالا یکی از خدمات پلیس آگاهی در ۹ ماهه امسال است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به استفاده از کارآگاهان باتجربه در مقابله با جرایم جنایی تصریح کرد: یکی دلایل کسب توفیقات در کشف پرونده های قتل استفاده از تجارب کارآگاهان بازنشسته است به طوری که بسیاری از استان ها و حوزه های قضائی خواستار به کارگیری کارآگاهان بازنشسته هستند.

وی در رابطه با پرونده سرقت های مسلحانه بیان کرد: در حال حاضر کلیه پرونده های سرقت های مسلحانه روی میز قرار دارد و به صورت مستمر پیگیری می شوند.

مقیمی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: در بحث قاچاق کالا تاکنون ۲۷ طرح عملیاتی اجرا و ۵ کارگروه آموزشی برگزار شده است.

سردار مقیمی از افزایش ۴۳ درصدی کشفیات قاچاق کالا خبر داد و گفت: آنچه برای ما مهم می باشد ایجاد فضای ناامن برای قاچاقچیان در سراسر کشور است تا ریسک قاچاق کالا در کشور افزایش پیدا کند.

وی، ادامه داد: یکی دیگر از عملکردهای پلیس اجرای بند ۹ قانون قاچاق کالا و ارز با اتخاذ رویکرد ارتقاء سلامت روحی و روانی کارکنان است که در این راستا، امکانات رفاهی در راستای افزایش رو حیه خدمتی در اختیار  ۲۷۰ نفر از کارکنان قرار گرفت.

وی با اشاره به اجرای ۲۲ طرح عملیاتی در راستای مبارزه با سرقت، طی ۹ ماهه گذشته تاکنون، بیان داشت: با اجرای این طرح ها موفق به کشف ۱۳ هزار پرونده سرقت شدیم.

سردار مقیمی، با اشاره به کاهش میزان سرقت گفت: طی ۹ ماهه گذشته شاهد کاهش  ۴.۵ درصدی سرقت در کشور هستیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *