مردم بعد از فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند

رئیس مجلس شورای اسلامی ۹ دی ۱۳۸۸ را قیام ملی اعلام کرد و گفت: مردم بعد از مسایل داخلی و خارجی فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند.

به گزارش |سادس| به نقل از صدا و سیما، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ۹ دی ۱۳۸۸ را قیام ملی اعلام کرد و گفت: مردم بعد از مسایل داخلی و خارجی فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند.

وی تصریح کرد: ۹دی از مقاطع بسیار تاریخی برای کشور ماست و یک قیام ملی در کشور صورت پذیرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این روز پس از آن مسائلی که در فتنه ۸۸ بود و نگرانی های که در کشور به خصوص از بعد خارجی ایجاد کرده بودند یک قیام ملی در کشور صورت پذیرفت.

لاریجانی افزود: همین مسئولان فعلی امریکا که قبلش نامه هایی داده بودند که ما می خواهیم مسائل را حل کنیم یک مرتبه ۱۸۰ درجه تغییر رفتار دارند و همانها وبعضی کشورهای اروپایی درقبال منافع ملی کشور ما شروع به ایذا کردند یعنی حریص شدند به اینکه به ایران فشارهایی بیاورند و مشکلاتی ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: حضور مردم در ۹ دی پاسخ به همه اینها بود که ملت پای انقلاب و منافع ملی ایستاده و یک مسیر جدیدی باز کرده است گرچه آنها بعد از آن ایذایی که داشتند نه آنقدر ولی متوجه شدند اراده ملت به سمت حل مسئله است و نمی گذارند که موضوعات فرعی بتواند ذهن جامعه و ملت را از مسائل اصلی منحرف کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی راز ماندگاری حماسه ۹ دی را تعلق خاطر مردم به آرمان های انقلاب دانست و گفت: این انقلاب برای خود مردم است و مردم مسیر را خودشان رقم می زنند و نهادهای حکومتی نیز با نظر مردم شکل می گیرد.

وی تاکید کرد: مردم در ۹ دی ۸۸ خودشان از انقلاب حمایت کنند که کسی تعرضی به این اراده ملت نکند و این هوشیاری در ملت خیلی هوشمندانه است.

لاریجانی همین هوشیاری مردم را درس حماسه ۹ دی دانست و تصریح کرد: سهم مسائل به صورت دقیق درقبال رهنمودهایی که رهبر معظم انقلاب دارند و همیشه خیرخواهانه مصالح کشور را می گویند، توجه به این موضوع مهم ترین چیزی است که می تواند آینده کشور را بهبود ببخشد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *