هفت و هشت مغضوب

رضا اسدی و آرش رضاوند فصل عجیبی را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش سادس، روزنامه همشهری نوشت: «همه می‌دانند که بازی در بزرگ‌ترین تیم‌های ایران چقدر سخت است. در پرسپولیس و استقلال اگر خوب باشی، یک‌شبه راه صدساله می‌روی و موج تعریف و تحسین‌ها تو را دربرمی‌گیرد. اما وای به روزی که به اندازه کافی خوب نباشی! اینجاست که زیر ذره‌بین می‌روی و به همان اندازه باید فشار و عذاب را تحمل کنی. اینها را گفتیم تا یادآوری کنیم این فصل دو بازیکن در پرسپولیس و استقلال به‌شدت از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی تحت فشار بوده‌اند. داریم در مورد شماره‌های هفت و هشت سرخابی‌ها حرف می‌زنیم؛ آرش رضاوند در استقلال و رضا اسدی در پرسپولیس.

وارث ضعیف فرهاد

در استقلال آرش رضاوند شرایط عجیبی را تجربه می‌کند. او که دو فصل پیش به جمع آبی‌پوشان پیوست، در مجموع موفق نشده نظر مثبت اغلب هواداران را جلب کند. رضاوند در آغاز فصل جاری هم عمدتا به‌ عنوان هافبک دفاعی از سوی فرهاد مجیدی در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت. با این حال نمایش‌های او نه در فاز دفاعی و نه در فاز هجومی برای اغلب هواداران قانع‌کننده نبود. کم‌کم فضا به سمتی رفت که بعد از هر بازی استقلال، سیل واکنش‌های منفی نسبت به رضاوند به‌ وجود می‌آمد و او فارغ از نتیجه مسابقه مورد هجوم قرار می‌گرفت. این اواخر هم که زوج زبیر نیک‌نفس و مهدی مهدی‌پور کنار هم شکل گرفت و هر دو آن قدر خوب بودند که دیگر کمتر به رضاوند بازی می‌رسد. عجیب این که هواداران حتی حضور چند دقیقه‌ای رضاوند را هم تحمل نمی‌کنند. مثلا روزی که حضور رضاوند در زمین مقابل آلومینیوم با از کف‌رفتن برتری استقلال همزمان شد، خیلی‌ها نسبت به این موضوع حساسیت نشان دادند و تعویض آرش را غلط خواندند. از همه بدتر این که او این فصل شماره هفت فرهاد مجیدی را هم به تن کرده و این مسئله باعث شده توقعات و فشارها روی رضاوند بیش از پیش باشد.

حیف از شماره هشت

در پرسپولیس هم شرایط رضا اسدی به همین شکل است و چه‌بسا بدتر از رضاوند باشد. اسدی ابتدای فصل با کلی جار و جنجال و احتمالا در ازای یک قرارداد گران‌قیمت به پرسپولیس پیوست اما هرگز نتوانست توقعات را برآورده کند. او هم فصل را در ترکیب اصلی سرخپوشان شروع کرد اما کم‌کم به حاشیه رانده شد. کار به جایی رسید که یحیی گل‌محمدی در مقطعی حتی محمد شریفی را به او ترجیح داد. این اواخر هم که حضور اسدی در زمین در دقایق پایانی سوژه شده است؛ به‌خصوص در بازی با فولاد که او دو دقیقه بعد از ورود به میدان از خستگی روی زمین ولو شد. شدت فشارها روی اسدی غیر قابل توصیف است و کار را به جایی رساند که این بازیکن در فضای مجازی به منتقدان واکنش نشان داد. او گفت فقط چهارماه از قراردادش باقی‌ مانده و مردم تحمل کنند تا این دوران تمام شود! از قضا اسدی هم در پرسپولیس پیراهن مهم و عزیزی را به تن کرده است. او شماره هشتی را پوشیده که بر تن شماری از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه بوده است. این شماره از احمد نوراللهی به رضا اسدی رسید اما خرید سرخ‌ها فعلا موفق نشده حق مطلب را در این مورد ادا کند.

می‌مانند یا می‌روند؟

نمایشی که اسدی و رضاوند در نیم‌فصل اول داشتند طوری بوده که شایعاتی قوی در مورد جدایی احتمالی آنها در پنجره زمستانی به‌ وجود آورده است. این دو بازیکن در متن حرف و حدیث‌های فراوان در مورد احتمال جابه‌جایی با بازیکنان سایر تیم‌ها قرار دارند. با این حال گفته می‌شود حداقل یحیی گل‌محمدی با جدایی اسدی موافق نیست. بعد از فشارهای اخیر هم یحیی یک استوری در حمایت از این بازیکن منتشر کرد. به هر حال باید منتظر ماند و دید هفت و هشت مغضوب سرخابی‌ها نیم‌فصل دوم را هم در همین دو تیم سپری می‌کنند یا نه.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *