اقتصاد مقاومتی نجات دهنده کشور است

مدیر عامل موسسه اعتباری ملل گفت: اقتصاد مقاومتی یک الگویی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را مطرح کرده اند.و بسیار برای ما حائز اهمیت است و نجات دهنده کشور است.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری اخبار بانک، موسسه مالی و اعتباری ملل(عسگریه) جزو فعالترین موسسات مالی و اعتباری ایران است که خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه داده است.در همین حال خبرنگار ما با سید امین جوادی مدیر عامل موسسه ملل و یکی از کارشناسان حوزه اقتصاد مقاومتی، مصاحبه ای کوتاه را انجام داده است که در ادامه می خوانیم.

س: جایگاه موسسه ملل در بین سایر موسسات چگونه است و سرمایه موسسه چه قدر است وآیا برنامه ای برای بانک شدن دارید؟
‬‎

ج: در حدود 25بانک در کشور فعال است 20 بانک و 5 موسسه مالی داریم که در لیست بانک مرکزی قرار گرفته اند و مجوز فعالیت دارند و در تمام شبکه های بانکی, بانک مرکزی فعال و عضو هستند.موسسه ملل هم در این شبکه ها فعال اشت.عضو شبکه شتاب,چکاوک بازار پولی و… است.

سرمایه ملل الان پنج هزارو پنجاه میلیارد ریال است که در حال افزایش سرمایه هستیم که بتوانیم آن را به رقم هشت هزار میلیارد برسانیم و در حال اخذ مجوزهای بورسی آن هستیم و به مجرد اینکه بورس مجوز آن را صادر کند اطلاعیه افزایش سرمایه خواهیم داشت .

افزایش سرمایه برای بانک ها و موسسات مالی بسیار هم است .کفایت سرمایه ما طبق استانداردهای بال نباید زیر 8 درصد باشد.کفایت سرمایه ملل در حال حاضر 8درصد میباشد.اما ما معتقدیم که با افزایش سرمایه باید قدرت بانک را افزایش داد تا قدرت مانورمان بیشتر باشد .
در جهت بانک شدن هم طبیعی است که این ارتقا را دوست داریم که انجام شود ولی تاکنون به بانک مرکزی درخواستی را نداده ایم .مجوز از اختیارات بانک مرکزی است میتواند لطف کند یا نه.

تمام زیر ساختها ی ملل برای بانک شده آماده است و هرزمان که بانک مرکزی صلاح بداند مشکلی برای بانک شدن نداریم .هم سرمایه مان کفایت تبدیل شدن به بانک را داردوهم زیر ساخت ها ما فکرمیکنیم اگر درخواست بدهیم محبتشان شامل حال ما مشود ولی ما هنوز درخواستی نداده ایم .

س:شما یکی از کارشناسان اقتصاد مقاومتی هستید در مورد طرح اقتصاد مقاومتی و موانع رسیدن به آن به صورت تیتر وار توضیحی کوتاه بدهید؟

ج:اقتصاد مقاومتی یک الگویی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را مطرح کرده اند.و بسیار برای ما حائز اهمیت است و نجات دهنده کشور است .اقتصاد مقاومتی رامردم ژاپن تجربه کردند و به شکوفایی رسیده اند.چرا؟

چون تمام مردم ژاپن با گوشت و پوست و استخوان خود آن را لمس کردند که باید این کار را انجام بدهند وآن را قبول کردند چون به آن اعتماد داشتند.همه دست به دست هم دادند باتمام وجود ایستادند و کار کردند و امروز شدند دومین اقتصاد جهان .یک کشور خیلی کوچک که خیلی هم منابع خدادادی در اختیارندارد.نه نفت دارد و نه سایرمنابع زیرزمینی را .

کشور ما یک کشور با ظرفیت است .ظرفیت فراوان و محصر به فردی دارد.منبع زیر زمینی و دریایی از گاز و نفت بگیرتا منابعی مثل روی , مس و کانی ها که خدا به این کشور داده است .

علاوه بر آن ما چهار فصل را به طور کامل درکشور داریم .که تمام ظرفیت ها در آن جمع شده است.تنها چیزی که باید بپذیریم این است که اقتصاد مقاومتی راه نجات ماست . ما وقتی نگاه میکنیم میبنیم که 600میلیارد دلار درکشورهای خلیج فارس سرمایه ی هموطنان ماست .صدها میلیار دلار در اروپا کانادا و آمریکا داریم .

در داخل کشورهم سرمایه های سنگینی را در منازل حبس کرده ایم .طلا و جواهراتی که در منازل است اگر حساب کنیم رقم آن سر به فلک میکشد.

اقتصاد مقاومتی به ما میگوید ضمن اینکه این سرمایه ها را به سرمایه فعال تبدیل کنیم باید خیلی کارهای دیگری هم انجام دهیم .مثلا صداقت در کار داشته باشیم .میگویند راندمان کار در ایران با اقتصاد مقاومتی متضاد است .ما باید راندمان کارمان از 7 ساعت کار, 6 ساعت و40دقیقه باشد و فقط 20دقیقه پلت داشته باشبم ولی برعکس هستیم .

س: آیا بانک مرکزی به شما برای تغییر هیئت مدیره فشاری وارد کرده است؟

ج:بانک مرکزی قوانین و ضوابطی دارد.آن ضوابط مارا به عنوان کسانی که زیر نظرشان هستیم باید رعایت کنیم .ما که نباید قانون گریز باشیم. اگر ما با الگوی بانک مرکزی مطابقت داشته باشیم پس دیگر مشکلی وجود نداردو تا به حال هیچ فشاری دراین باره به ما وارد نکرده اند.
به عنوان آخرین سوال در حوزه بین الملل چه فعالیتی داشته اید؟

ج:ما اعتقادی به سرمایه گذاری در خارج از ایران نداریم و میگوییم سرمایه گذاری باید داخلی باشد چون باید برای خروجی های دانشگاه ایجاد شغل کنیم تا ازکشور خارج نشوند و ما این سرمایه ها را ازدست ندهیم ./شمانیوز

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *