آموزش تخصصی، گامی موثر در مبارزه هدفمند با قاچاق

معاون توسعه مدیریت و منابع ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه آموزش تخصصی گامی موثر در مبارزه هدفمند با قاچاق کالا و ارز است به تشریح برنامه‌های آموزشی این ستاد پرداخت.

حسین سمیعی، معاون توسعه مدیریت و منابع ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: بر اساس ماده 9 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تأکید رییس محترم ستاد بر مبارزه هدفمند و تخصصی با پدیده شوم قاچاق، برنامه‌ آموزشی جامعی تدوین شده و در حال اجرا است.

به گزارش سادس به نقل از بولتن نیوز، به نقل از اقتصاد پنهان، سمیعی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در این رابطه، گفت: در گام اول پس از بازبینی و مطالعه در حوزه آموزش، نقاط مغفول مانده مورد شناسایی قرار گرفت و تقویم آموزشی در چند سطح تدوین شد.

وی با بیان اینکه آموزش کارشناسان و روسای ادارات و مدیران میانی ستاد با هدف افزایش کارایی، آگاهی فنی و تخصصی در حوزه‌های مرتبط انجام می‌شود، افزود: برای آموزش کمیسیون‌های استانی نیز برنامه ریزی مدونی انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آموزش تخصصی و فنی کارشناسان، مدیران و دست‌اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر یک از دستگاه‌ها و سازمان‌های عضو ستاد را از دیگر اولویت‌های آموزشی ستاد برشمرد.

سمیعی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های حداکثری ستاد، دستگاه‌ها و سایر سازمان‌های متولی در دوره های آموزشی، گفت: طی جلسات تخصصی، درخصوص عناوین آموزشی مورد نیاز، تعیین اساتید توانمند، ارائه بسته‌های آموزشی به فراگیران و صدور گواهینامه‌های پایان دوره تصمیم گیری شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی انگیزش در کار، مدیریت زمان و کارگروهی، افزود: با همکاری اداره کل حراست، دوره های آموزش امنیت ملی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، فساد اداری و اقتصادی، شبهه شناسی وهابیت و جریان شناسی وهابیت نیز در این ستاد برگزار شده است.

معاون ستاد، برگزاری دوره های تخصصی کارکنان، همچون دوره حقوق اداری برای کارشناسان و مدیران میانی معاونت حقوقی را از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد و ادامه داد: آموزش‌هایی نیز برای سایر دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است که در حال انجام است.
آموزش تخصصی، گامی موثر در مبارزه هدفمند با قاچاق
وی با اشاره به آموزش بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 14 استان کشور، گفت: دوره‌ آموزشی ارتقاء شناخت و بینش کارشناسان و مدیران شرکت‌ پست ایران با حضور کارشناسان سراسر کشور برگزار و گواهینامه پایان دوره نیز به فراگیران اعطاء شد.

سمیعی گفت: دوره‌های آموزش تخصصی کارشناسان و مدیران مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی در استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان و فارس برگزار شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خاتمه با اشاره به برگزاری نشست‌های آموزشی مدیران، رؤسای ادارات و کارشناسان دستگاه‌های نظارتی، اقتصادی و اجرایی استان‌های کردستان، آذربایجان‌غربی، کرمانشاه و تهران، از برگزاری دوره‌های آموزشی سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، با محوریت مواد 23 الی 27 آیین‌نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز آیین‌نامه اجرایی ماده 13 قانون مذکور در 7 استان کشور و به‌طور فراگیر تا پایان بهمن‌ ماه سال جاری خبر داد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *