۵ دلیلی که زنان در مسائل مالی بهتر از مردان عمل می کنند

مطالعات نشان می دهد که زنان در سرمایه گذاری، صرفه جویی و آینده نگری مالی بهتر از مردان عمل می کنند.

پایگاه خبری بیزینس اینسایدر اعلام کرد: با نگاهی دقیق تر به داده های آماری و مقایسه آن داده ها با منابع دیگر اطلاعاتی، می توان دید که زن هایی که در آمریکا در مشاغل تمام وقت مشغول به کار هستند، ۲۳ درصد درآمد کمتری نسبت به مردان دارند ولی آنها بهتر از مردان پول خود را مدیریت می کنند.

به گفته میشل رانلی معاون تجزیه و تحلیل داده در «اکسپریان» در بیانیه ای که در خصوص بررسی اعتبار سنجی بر اساس جنسیت در سال ۲۰۱۳ صادر کرد از ۵ دلیلی که زن ها در مسائل مالی بهتر از مردان عمل می کنند خبر داد. این دلایل عبارتند از:

۱. آنها بدهی کارت اعتباری کمتری دارند.
طبق مطالعات سال ۲۰۱۵ توسط شرکت «ولیو پینگویین» میانگین بدهی کارت اعتباری زنان ۲۴۵/۵ دلار بود که در مقایسه با مردان که ۴۰۷/۷ دلار بود، ۲۲درصد تفاوت وجود داشت.

طبق این مطالعات، که شامل بررسی عادات خرج کردن پول می شد نشان می دهد زنان بیشتر به استفاده از دبیت کارت تمایل نشان می دهند تا کارت اعتباری.

همچنین مشخص شد که مردان نسبت به زنان به دنبال خرج کردن پول خود برای چیزهای گران تری هستند. بنابراین گزارش، بررسی هزینه کرد افراد مشخص کرد که ۱۹درصد مردان اجناس بالاتر از ۲هزار دلار در هر ماه دارند که زنان که در این باره تنها ۸درصد از این گونه هزینه ها انجام می دهند.

۲. زنان از لحاظ مالی کمتر به والدین خود وابسته اند.
همانطور که قبلاً در «بیزینس اینسایدر» گزارش شد طی بررسی از شرکتهای فناوری مالی، شرکت «یودلی» اعلام کرد که مردان در سنین بین ۳۵ تا ۴۴ سال دو برابر بیشتر نیازمند دریافت پول از پدر و مادر خود نسبت به زنان هستند و تقریباً ۴ برابر بیشتر از زنان احتمال دارد که در منزل پدر و مادرشان سکونت داشته باشند. علت سکونت آنها در منزل پدر و مادرشان مسلماً نگهداری از آنها نیست و به احتمال زیاد بیکاری و یا عدم توانایی در پرداخت هزینه های معاش است.

۳. زنان بیشتر برای زمان بازنشستگی خود پول پس انداز می کنند.
طبق گزارشی که در سال ۲۰۱۵ توسط «وانگوارد»اعلام شد، زنان در هر سطح مالی که باشند بیشتر برای پس انداز پول خود نقشه می کشند. البته این بدان معنی نیست که زنان در هنگام بازنشستگی پول بیشتری در اختیار دارند. مطالعات نشان می دهد که متوسط پس انداز مردان در زمان بازنشستگی ۳۶۸۷۵ دلار است در حالی که این رقم در زنان ۲۴۴۴۶ دلار است. بنابر این تحقیق، این فاصله به ۲ دلیل بوجود آمده، یکی اینکه مردان درآمد بیشتری دارند و دیگر اینکه علاقه بیشتری برای کسب جایگاه های بالاتر شغلی دارند.

۴. مردان بیشتر از زنان به سراغ خرج کردن پس انداز بازنشستگی خود می روند.
طبق گزارش سال ۲۰۱۳ از «اچ اس بی سی» ۳۱درصد از مردها در آمریکا در زمان سختی به سراغ پس انداز دوران بازنشستگی خود می روند در حالی که فقط ۲۳درصد از زنان چنین کاری می کنند.

۵. زن ها در سرمایه گذاری های خود حسابگرتر هستند:

اغلب مردان دائماً سرمایه های خود را در شرکت های مختلف سرمایه گذاری می کنند و بسیار پیش می آید که ۱۰۰درصد سهام خود را تبدیل به ۱۰۰ درصد اوراق نمایند و یا بالعکس و این باعث کسب سود کمتری می شود زیرا تجربه نشان داده که سرمایه گذاران موفق کسانی هستند که پول خود را کمتر جابجا می کنند.

منبع: بیزینس اینسایدر
مترجم: شکوفه برزگر

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *