۲۹میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور سلامت مردم را تهدید می کنند// حمایت نیروی انتظامی از طرح های فرهنگی در زمینه ترافیک //ارتقای امنیت مردم کار هر روز پلیس

 فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه تردد ۲۹ میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور سلامت مردم را تهدید می کنند خواستار پیوستن همه ارگان ها به پویش مردمی هوای پاک شد.
به گزارش  سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس،سردار حسین اشتری در مراسم رونمایی از “نشان و شعار پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان” گفت: امروز سلامتی کودکان، بزرگسالان و عموم مردم ایران بستگی به هوای سالم دارد و هرچقدر بتوانیم در زمینه سالم نگهداشتن هوای شهر و کشورمان کار کنیم قطعاً در جهت سلامتی بیشتر مردم قدم برداشته ایم.

وی با اشاره به شعار “من هوای اصفهان را دارم” که از سوی شهرداری اصفهان ارائه شده اظهار داشت: این یک حرکت بسیار خوب و اثرگذاری است که مسئولان شهری اصفهان انجام دادند و این کار را می توان مصداق بارز پیشگیری قبل از درمان دانست.

این مقام مسئول عنوان داشت: اگر بتوانیم هوای پاک و فضای مناسب را در شهرهای کشورمان ایجاد کنیم قطعاً بیماری ها کم شده و از مراجعه به بیمارستان ها کاسته می شود و این نیازمند هزینه های کلان در راستای فرهنگ سازی است و اگر این هزینه ها صورت بگیرد نه تنها از سرمایه کشور کم نمی شود بلکه به سرمایه های ما اضافه نیز خواهد شد.

سردار اشتری نگاه علمی به موضوع ترافیک را بسیار مفید و موثر قلمداد کرد و تاکید کرد: از تمام مسئولان نهادها و ارگان ها می خواهم که به پویش مردمی هوای پاک بپیوندند و انشاء اله “اقدام و عمل” را در تحقق این شعار ببینیم و با این کار گسترده فرهنگی، بسیاری از مشکلات کشور را کم کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه امروز تردد ۲۹ میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور سلامت مردم را تهدید می کنند بیان داشت: البته این وسایل نقلیه علاوه بر ایجاد آلودگی هوا خسارت های دیگری نیز ببار می آورند که از آن جمله می توان به کشته شدن تعداد زیادی از هم وطنان ندر تصادفات رانندگی سال گذشته اشاره کرد.

این مقام ارشد انتظامی کشور تصریح کرد: استان اصفهان با حدود ۳ میلیون خودرو و موتورسیکلت  آمار بالای وسایل نقلیه را در کشور دارد که امیدواریم با اقدامات فرهنگی به سمتی برویم که بالاترین آمار دوچرخه سواران را در این شهر داشته باشیم.

وی عنوان داشت: هرچقدر بتوانیم از وسایل نقلیه عمومی ، مترو و دوچرخه استفاده کنیم و از آوردن خودروهای تک سرنشین به خیابان ها خودداری نماییم مسلماً به سلامت خودمان، خانواده و مردم شهرمان کمک بزرگی خواهیم کرد.

اشتری با بیان اینکه هنوز خیلی از قدیمی ها در شهر اصفهان از دوچرخه استفاده می کنند گفت: چقدر خوب است به دوران گذشته شهر اصفهان که به شهر دوچرخه ها معروف بود برگردیم و آثار مثبت آن را در زندگی خود تجربه کنیم.

فرمانده ناجا گفت: اگر اصفهان تا دیروز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی نام داشت در آینده باید به پایتخت گردشگری جهان اسلام تبدیل شود و برای تحقق این هدف باید ابتدا هوای این شهر پاک و مناسب برای زیستن و نفس کشیدن باشد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: مردم فهیم و با فرهنگ اصفهان از مردمان نمونه در کشور و دنیا هستند و پیشتازی خود را در تمام عرصه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و دفاع مقدس به اثبات رساندند و قطعاً با این پیشینه بزرگ خواهند توانست در زمینه ترافیک نیز الگوی همه شهرهای دنیا باشند.

وی تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی در کنار مردم عزیز، مسئولان خدوم شهر اصفهان و سراسر کشور است و از هرطرحی که در جهت سلامت و امنیت مردم تهیه و تدوین شود با تمام توان و با آمادگی کامل حمایت می کند.

سردار اشتری به نام گذاری سال ۹۵ به عنوان” سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ” اشاره کرد و اظهار داشت: قطعاً یکی از سازمان هایی که می تواند در تحقق این شعار موثر واقع شود نیروی انتظامی است.

وی ناجا را متولی تامین امنیت کشور عنوان کرد و گفت: مسلماً هرچقدر که امنیت کشور بیشتر باشد اقتصاد نیز شکوفا خواهد شد و زمینه برای سرمایه گذاری و حضور گردشگران خارجی فراهم می شود.

فرمانده ناجا با اشاره به وضعیت منطقه ، امنیت کشور را مثال زدنی عنوان کرد و با بیان اینکه کشور ایران مهد امنیت در خاورمیانه است اظهار داشت: امروز در حالی که مردم در برخی از کشورها زندگی می کنند تا زنده بمانند به حمد اله کشور ما به برکت حضور مردم و هوشیاری آنان، تدابیر مقام معظم رهبری وایثار و شهادت و از خودگذشتگی نیروهای مسلح از امنیت بسیار خوبی برخوردار است.

سردار اشتری ارتقای امنیت مردم را در دستور کار هر روز پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی با استفاده از دانش و تجهیزات نوین و بروز خود این آمادگی را دارد که هر روز امنیت و آرامش مردم را ارتقاء ببخشد و باعث عزت و پیشرفت و اعتلای نظام جمهوری اسلامی شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *