امنیت و آرامش ایران در دنیا زبانزد است/ مسئولان به مردم خدمت کنند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: امروز در زیر سایه حاکمیتی زندگی می کنیم که امنیت و آرامش آن در دنیا زبانزد است.

 

به گزارش سادس، سردار علی مویدی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان مبارزه با مواد مخدر استان لرستان اظهار داشت: عزت، شرف، استقلال و امنیت کشور محصول ایثارگری ها و خدمات کسانی بوده که از آغاز انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کرده و حتی جان خود را فدای این انقلاب کرده اند.

وی با بیان اینکه ما امروز در زیر سایه حاکمیتی زندگی می کنیم که امنیت و آرامش آن در دنیا زبانزد است، افزود: امروز نیروی انتظامی با رویکردی مناسب به دنبال پاسداشت ایثارگری های نیروهایی است که برای حفظ انقلاب و نظام جان خود را فدا کردند.

 

بخش اعظم امنیت کشور مدیون فرزندان لرستانی است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: فرماندهی انتظامی ناجا در بحث توجه به بازنشستگان و افرادی که از این سازمان با واسطه جدا شده اند گام های خوبی برداشته است لذا باید این سرمایه ها را پاس داشته و در راستای حفظ و بهره برداری مفید از بازنشستگان و پیشکسوتان برای نسل های بعدی استفاده کرد.

سردار مویدی استان لرستان را از نظر داشتن نیروی انسانی غنی دانست و گفت: لرستان شاید از نظر اقتصادی و صنعتی نتوانسته توسعه پیدا کند ولی از نظر منابع انسانی استانی توسعه یافته بوده و از این لحاظ به جایگاه برتری دست یافته است لذا باید تلاش شود این سرمایه انسانی را برای رشد، تعالی و توسعه یافتگی استان از منظر اقتصادی و اجتماعی به‌کار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سازماندهی، ساماندهی و مسیر توسعه و پیشرفت لرستان می توان از سرمایه های الهی، مادی و معنوی که در اختیار استان است استفاده کرد، بیان داشت: امروز بخش اعظم امنیت کشور مدیون فرزندان لرستانی است که در ابعاد و حوزه های مختلف ایثارگری می کنند و مدیران موثری در این عرصه نقش آفرینی می کنند.

لزوم خدمت رسانی به مردم از سوی مسئولان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه افرادی که به منصب و مقام می رسند نباید عقبه و گذشته خود را فراموش کنند، تصریح کرد: این مقام و منصب ها شخصیت انسان را شکل نمی دهند لذا معطل نگه داشتن مردم برای پاسخگویی به آن ها از ویژگی پاسداران امام خمینی (رض) و امام خامنه ای نیست و ما باید به داشته های خود برگردیم و همدیگر را فراموش نکنیم.

سردار مویدی با اشاره به اینکه در بسیاری کشورهای پیشرفته از تکریم به انسان به عنوان اشرف مخلوقات خبری نیست، عنوان کرد: دنیای امروز دنیای رفاه طلبی بوده و هر چقدر به علم و تکنولوژی انسان ها افزوده می شود امر تکریم به انسانیت نادیده گرفته می شود بطوریکه در کشورهای غربی خبری از انسانیت، اخلاق، ادب، احترام به بزرگترها و … وجود ندارد.

وی اضافه کرد: آنچه همه جوامع به آن نیاز دارند اهمیت به کرامت انسانی است و در آموزه های دینی ما به توسعه انسانیت تاکید فراوان شده است لذا توسعه یافتگی به معنای ساخت بزرگراه، فرودگاه، بنادر و … نیست و در کشور ما برخلاف کشورهای غربی به دلیل اهمیت کرامت انسانی به این مقوله توجه زیادی شده است.

 

نقش تاثیرگذار لرستان در شکل گیری انقلاب اسلامی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور خطاب به بازنشستگان و پیشکسوتان نیروی انتظامی گفت: امنیت و اقتدار امروز کشور مدیون تلاش های شما بوده و درختی که سال ها پیش از آن حراست کردید اکنون به ثمر نشسته است لذا نباید زحمات شما در عرصه های مختلف مبارزه با مخدر، تامین امنیت و … به  فراموشی سپرده شود.

سردار مویدی به نقش تاثیرگذار استان لرستان در شکل گیری انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم این استان از ابتدا تا انتهای جنگ تحمیلی پای جنگ ایستادند با این حال شهرهایی همچون پلدختر، بروجرد و خرم آباد جزو مناطق جنگی محسوب نشدند.

سردار مویدی با بیان اینکه ما آنگونه که باید از حق خود دفاع نکرده ایم، عنوان کرد: ما هنگامی که به مقامی می رسیم امثال شما بازنشستگان و پیشکسوتان را فراموش می کنیم در حالیکه این منصب حاصل تلاش امثال شما بوده و وجود پیشکسوتان به عزت و دارایی ما می افزاید.

وی امانتداری، دلسوزی، وفای به عهد و ارزش ها و … را از ویژگی های نیروهای تربیت یافته لرستانی خواند و گفت: فرماندهان لرستانی قابل قیاس با دیگر فرماندهان نبوده و حتی درجه داران و سربازان لرستانی نسبت به دیگر استان ها از ویژگی های برتری برخوردارند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *