پلمب کشتارگاه غیرمجاز بلدرچین و کشف ۲ هزار و ۵۰۰ عدد بلدرچین

  رئیس پلیس آگاهی استان از شناسایی و پلمب کشتارگاه غیرمجاز بلدرچین و کشف دو هزار و ۵۰۰ عدد بلدرچین زنده در شهرستان “شهریار” خبر داد.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “منصور خدادادی”  گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر فعالیت کارگاهی در امر تهیه و توزیع کشتار بلدرچین و توزیع آن در شهرستان شهریار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی استان پس از انجام بررسی های اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضائی، با همکاری و حضور کارشناسان مرکز بهداشت از کارگاه بازرسی کردند.

سرهنگ خدادادی در ادامه گفت: کارگاه مذکور فاقد پروانه و مجوز فعالیت بود و به صورت پنهانی و غیرمجاز اقدام به ذبح بلدرچین در شرایط نامناسب و غیر بهداشتی می کرد.

این مقام انتظامی، ادامه داد: در بازرسی از داخل کارگاه، کارتن ۶۰ عددی بلدرچین که در همان جا به صورت غیر قانونی و غیر بهداشتی تولید و بسته بندی می شد؛  ۵۷ عدد ظرف روغن شترمرغ،  حدود ۲۵۰۰ عدد بلدرچین زنده، یک دیگ مواد اولیه صابون و یک دستگاه پوست کن بلدرچین کشف شد.

سرهنگ خدادادی، اظهار داشت: این واحد صنفی به دلیل عدم رعایت ضوابط انتظامی و بهداشتی و نداشتن مجوز فعالیت پلمپ شد و افراد فعال در کارگاه به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرکز بهداشت غرب استان تهران شدند.

وی ادامه داد: در اقدامی، مالک اصلی کارگاه به صورت غافلگیرانه دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی غرب استان تهران منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران در پایان با قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در انجام ماموریت ها و با اشاره به این که پلیس با تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی خود بر واحدهای صنفی، درصدد کاهش ناهنجاری های اجتماعی است از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *