افزایش جرایم بازدارنده نیست// ارتقاء فرهنگ ترافیکی شهروندان اولویت پلیس گلستان در سال جاری

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر ارتقاء فرهنگ ترافیکی گفت: افزایش جرایم در کاهش تصادفات بازدارنده نیست و بایستی فرهنگ ترافیک مردم را ارتقاء داد.

به گزارشسادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار”سیدمحمود میرفیضی” در جلسه کمیسیون تحول راهور و در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان گلستان، اظهارداشت:پلیس راهور  علاوه بر اینکه می تواند نقش خود را مانند یک معلم اجتماعی در بین مردم اثر گذار کند باید الگوی صحیح را به مردم نشان دهد.

وی تاکید کرد: انضباط بخشی و فرهنگ سازی دو رسالت مهم پلیس در جامعه است.

میرفیضی ادامه داد: انضباط بخشی یعنی کاهش تخلفات، تصادفات و فرهنگ سازی یعنی استفاده از ظرفیتهای مردمی و سایر سازمان‌های دولتی و غیر دولتی برای اجرای فرهنگ صحیح ترافیک در جامعه.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به اینکه آموزش فرهنگ از مهم‌ترین اقدامات موثر در پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی است، تصریح کرد: در این راستا کلاس‌های آموزشی باید در مساجد و محلات در طول سال جهت آشنا کردن شهروندان با مقررات راهنمایی و رانندگی برگزار شود.

این مقام انتظامی بیان داشت: با فرهنگ سازی و آموزش دقیق قوانین و مقررات راهنمایی به نونهالان و نهادینه‌کردن فرهنگ احترام به قوانین رانندگی در جامعه می توان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کرد.

وی، عامل انسانی را علت اصلی وقوع تصادفات رانندگی دانست و بیان داشت: سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و تجاوز به چپ از جمله عوامل اصلی وقوع تصادفات مرگبار رانندگی هستند.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به آمار بالای مرگ و میر در تصادفات وسایل نقلیه به‌خصوص موتورسیکلت، تصریح کرد: فرهنگ سازی از دوران کودکی تا پایان عمر ماندگار خواهد بود و برای یادگیری علوم و مسائل مختلف به اقشار جامعه باید از این فرصت ها استفاده کرد.

سردار میرفیضی، فرهنگ‌سازی و آموزش صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی از طریق رسانه ها و صداوسیما را یکی از مؤثرترین راهکارها در کاهش حوادث رانندگی دانست و تصریح کرد: چنانچه موفق به کاهش نقش نیروی انسانی در بروز حوادث رانندگی شویم نقش دو عامل دیگر یعنی جاده و وسیله نقلیه کم رنگتر خواهد شد.

وی گفت: در حوزه راهنمایی و رانندگی بدون تردید، کاهش تصادفات محصول تلاش جمعی است و تغییرات رفتار های غیر صحیح زمان بر است اما با فرهنگ سازی نهادینه خواهد شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: استفاده از فن‌آوری جدید و جذب بازرسان نامحسوس در کنار پلیس راهور نقش بسیار موثری در کاهش تخلفات و تصادفات خواهد داشت.

سردار میرفیضی اظهار امیدواری کرد: با نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در بین اقشار مختلف جامعه به‌خصوص دانش‌آموزان و استفاده از توان همیاران پلیس شاهد ترافیکی آرام و کاهش حوادث رانندگی در سطح استان باشیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *