سارقان ۶۰ میلیارد اشیاء عتیقه و قیمتی در البرز دستگیر شدند

 فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان به عنف اشیاء قیمتی و عتیقه ، به ارزش ۶۰ میلیارد ریال خبر داد .
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار ” کامرانی صالح ” گفت : در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر فعالیت اعضای باند سارقان به عنف در پوشش خریداران اشیاء عتیقه ، شناسایی و دستگیری اعضای باند مذکور در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی در خصوص شیوه عملکرد این باند اظهار داشت : سارقان که سه نفر بودند، به عنوان خریدار اشیای قیمتی و آنتیک، طعمه های خود را که اکثراً افراد پیر و مسن بودند شناسایی و با اعلام این موضوع که خریدار این اجناس در خارج از کشور است ، با جلب اطمینان آنها به بهانه دیدن اجناس به منزل فروشندگان مراجعه می کردند.

سردار کامرانی صالح افزود : سارقان اشیاء عتیقه ، قبل از مراجعه به منزل فروشندگان ، از صاحبخانه می خواستند که خانه را خلوت کند تا خریدار خارجی با آرامش اشیاء قیمتی را انتخاب کند و سپس با هماهنگی اولیه دو اکیپ خودرویی به محل مراجعه و سه نفر در قالب معرف، کارشناس و محافظ وارد منزل می شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت : زمانی که صاحب مال، اشیاء را برای کارشناسی به این سه نفر نشان می داد فرد معرف به بهانه آوردن پول و خریدار خارجی از منزل خارج می شد و بقیه اعضاء باند اموال را جمع آوری و دریک موقعیت مناسب با اسپری گاز اشک آور فضای منزل را آلوده و اقدام به فرار می کردند.

سردار کامرانی صالح افزود : با دریافت گزارش های متعدد سرقت با این شیوه در تهران و کرج، مأموران پلیس آگاهی البرز موضوع را در دستور کار قرار دادند و با به کارگیری شگردهای پلیسی ویژه، یکی از اعضای این باند که فردی سابقه دار بود دستگیر شد که با اعتراف این فرد، ۲ نفر دیگر از اعضای این باند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

گفتنی است ، ۹ قطعه اشیای آنتیک و طلاهای قدیمی به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال در این عملیات کشف شد.

کشف ۳۵۶ کیلو گرم انواع مواد مخدر طی دو هفته گذشته

فرمانده انتظامی استان البرز در ادامه این نشست از کشف ۳۵۶ کیلو گرم انواع مواد مخدر طی دو هفته اخیر در سطح استان خبر داد و گفت : این مقدار مواد شامل ۳۱۸ کیلوگرم تریاک ، ۳۵ کیلوگرم حشیش ، یک کیلوگرم شیشه و دو کیلوگرم سایرمواد مخدر است .

وی افزود : در این مدت ۲۳ قاچاقچی ، ۷۸ توزیع کننده مواد مخدر و ۳۱۲ نگهدارنده مواد افیونی دستگیر شدند .

سردار کامرانی صالح از جمع آوری ۲۸۰ معتاد و تحویل آنها به مراکز ترک اعتیاد مجاز و توقیف هشت دستگاه خودرو از قاچاقچیان خبر داد .

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان از تشدید اجرای طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان خبر داد و گفت : اولین طرح مبارزه با کالای دخانی و ترانزیتی از روز گذشته آغاز شده و به مدت ۴۸ ساعت در سطح استان به اجرا در خواهد آمد .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *