کشف قریب به ۴ تن انواع مواد مخدر / انهدام دو باند ترانزیت مواد افیونی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت ، از کشف قریب به چهار تن انواع مواد مخدر و انهدام دو باند ترانزیت مواد افیونی طی دو عملیات جداگانه و مشترک این پلیس با فرماندهی انتظامی استان سمنان و شهرستان شهرری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد .

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ ” بخشنده “،‌ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ،‌ صبح امروز ضمن تشریح جزئیات این دو عملیات مشترک، گفت: یک سال پیش پرونده ای مبنی بر فعالیت گسترده چهار قاچاقچی حرفه ای به پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ارسال شد و رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه به محض دریافت پرونده کار اطلاعاتی و عملیاتی ماموران در این خصوص آغاز شد،‌ افزود: در همان تحقیقات ابتدایی مشخص شد، متهمان این پرونده اعضای باندی هستند که اقدام به ترانزیت محموله های سنگین مواد مخدر از نواحی شرقی و جنوبی کشور به سمت شهر تهران می کنند که بر همین اساس،‌ تحقیقات گسترده پلیسی از سوی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ادامه یافت تا اینکه پس از قریب به یک سال تلاش اطلاعاتی – عملیاتی مشخص شد قاچاقچیان مقادیر قابل توجه ای مواد مخدر را از شرق کشور تحویل گرفته و پس از بارگیری در یک دستگاه خودروی نیسان و در حال حرکت به سمت پاکدشت ورامین هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب گفت:متعاقبا مشخص شد متهمان محموله مذکور را با دو دستگاه خودرو پرشیا به سمت استان سمنان و تهران اسکورت می کنند و تازه وارد شهرستان دامغان شده اند.

سرهنگ بخشنده،‌ اظهارداشت:با تجمیع اطلاعات به دست آمده و با انجام هماهنگی های لازم، نیابت قضائی اخذ و تیم های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ و شهرستان دامغان به صورت نامحسوس محدوده تردد متهمان را تحت کنترل قرار دادند تا اینکه در نهایت شب گذشته اعضای این باند حرفه ای، به همراه خودروهایشان شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ،‌ با بیان اینکه متهمان به محض مشاهده ماموران فرار را بر قرار ترجیح دادند، بیان داشت: با فرار متهمان عملیات تعیقب و گریز پلیسی آغاز و متهمان در حالیکه بی توجه به دستور ایست پلیس به فرار جنون آمیز خود ادامه می دادند با شلیک چند گلوله متوقف و دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در پلیس پایتخت با اشاره به کشف یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم تریاک ، ۲۰۰ کیلو گرم هروئین و توقیف سه دستگاه خودرو از متهمان خاطرنشان کرد: تحقیقات بر روی این پرونده در جهت کشف دیگر مرتبطان و زوایای پنهان آن کماکان از سوی ماموران عملیات ویژه این پلیس ادامه دارد.

وی در تشریح عملیات دیگری که روز گذشته با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) شهر ری انجام گرفت، اظهار داشت: برابر گزارش رسیده از اداره اطلاعات شهر ری مبنی بر ترانزیت یک محموله سنگین مرفین توسط سه قاچاقچی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرار گرفت.

بر همین اساس تحقیقات پلیسی آغاز و پس از چندین ساعت تلاش اطلاعاتی و عملیاتی مشخص شد که اعضای این باند، مواد مخدر را از مرزهای جنوبی کشور تحویل گرفته و به شهرستان ری منتقل و قصد دارند در یکی از باراندازهای این محدوده اقدام به توزیع آن کنند.

سرهنگ بخشنده، در ادامه تصریح کرد: با تجمیع اطلاعات به دست آمده و با انجام هماهنگی های لازم ماموارن پایگاه نهم این یگان به محل دپوی مواد اعزام و موفق شدند در یک عملیات منسجم و هماهنگ سه قاچاقچی مذکور را دستگیر و قریب به دو تن مرفین از آنها کشف کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در پایان ضمن اشاره به تحقیقات تکمیلی بر روی پرونده جهت شناسایی سایر متهمان مرتبط با آن،‌گفت: در این عملیات نیز سه دستگاه خودروی متهمان توقیف و پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *