کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران در بهار سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

حشمت الله عسگری در گفت وگو با سادس در تشریح تداوم کاهش نرخ بیکاری در استان تهران گفت: نرخ بیکاری در استان تهران علاوه بر کاهش در دو سال گذشته در بهار سال جاری نیز کاهش محسوسی پیدا کرده است؛ به این ترتیب در بهار سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری کاهش ۲.۵ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

وی افزود: بر اساس آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان تهران در بهار ۱۴۰۰ به میزان ۶.۳ درصد اعلام شده است که این نرخ در بهار ۱۳۹۹ معادل ۸.۸ درصد بوده است. به عبارتی نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافته است و بعد از همدان در بین استان‌های کشور پایین‌ترین نرخ بیکاری را تجربه کرده است.

عسگری در پایان گفت: این کاهش نرخ بیکاری در استان در کنار افزایش ۰.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل شده و نرخ بیکاری کل کشور در بهار سال جاری ۸.۸ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

ارسال شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

المپیک ۲۰۲۰ توکیو رسما افتتاح شد+تصاویر/ اولین المپیک بدون تماشاگر

ج مرداد ۱ , ۱۴۰۰
مراسم افتتاحیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ آغاز شد. به گزارش خبرنگار اعزامی سادس به توکیو، پس از یکسال تعویق، مراسم افتتاحیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ در نهایت به صورت رسمی از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران و از ساعت ۲۰ به وقت محلی، در ورزشگاه ملی شهر توکیو آغاز شد. نبود تماشاگران و خالی بودن […]