سقف پرداختی به سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج اضافه شد

در ادامه پرداخت مرحله‌ای وجوه سپرده گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج، سقف پرداخت ها تا سپرده‌های با مبلغ ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش سادس، در چند روز مانده به انتهای سال مراجع تصمیم گیری در رابطه با تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج، سقف پرداختی به سپرده‌گذاران که پیش‌تر تا ۱۰ میلیون تومان بود را به ۲۰ میلیون تومان افزایش دادند.

حدود سه ماهی است که بعد از تخلفات مالی و ساختاری در تعاونی غیرمجاز ثامن الحجج، مراجع ذیربط اعم از بانک مرکزی و قوه قضاییه در نهایت اجرای تعهدات این موسسه را به بانک پارسیان واگذار کرده اند.

بر این اساس بنا بر ابلاغیه بانک مرکزی، از ۱۳ بهمن ماه تعیین تکلیف سپرده گذاران در شعب بانک پارسیان آغاز شد که البته فعلا پرداختها برای سپرده گذاران خرد که عمده آنها را تشکیل می دهند، انجام خواهد شد.

در مرحله اول وجوه سپرده گذاران سه، پنج و ۱۰ میلیون تومانی بنابر برنامه زمان‌بندی شده، فرصت دریافت منابع خود را داشتند که در ادامه این روند با برداشته شدن برخی محدودیت ها از جمله زمان مراجعه بر اساس سقف سپرده یا شماره کد ملی تسریع شد و همچنان ادامه دارد.

بنابر آخرین گزارشی که اخیرا محسنی اژه ای- سخنگوی قوه قضاییه – اعلام کرده است، تاکنون ۱۴۷ هزار نفر از سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج موفق به دریافت وجوه خود شدند که در مجموع رقمی حدود ۳۰۸ میلیارد تومان را در بر می‌گیرد.

اما در حالی هنوز در رابطه با پرداخت وجوه با مبالغ کلان تصمیم‌گیری نشده که بنابر آنچه پرویزیان – مدیر عامل بانک پارسیان – عنوان کرده این موضوع نیز در حال بررسی بوده و بعد از پرداخت سپرده های خرد تعیین تکلیف خواهد شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *