دستگیری سارق سه و نیم میلیاردی داروخانه

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری یک سارق به اتهام سرقت از داروخانه به ارزش سه میلیارد و پانصد هزار ریال در قم خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ”احمد کرمی”اظهارداشت: در پی شکایت مدیر یک داروخانه مبنی بر اینکه در حسابرسی مالی متوجه سرقت داروهای گران قیمت و وجوه نقد موجودی صندوق به ارزش بیش از سه میلیارد و پانصد هزار ریال در طی دو سال گذشته شده که بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.

به گفته وی کارآگاهان این پلیس جهت پیگیری موضوع و بررسی صحت آن، به صورت میدانی و پوششی به محل عزیمت و اقدام به زیر نظر گرفتن تردد و مراوده کلیه کار کنان محل و مظنونین معرفی شده و همچنین بازبینی دوربین های مداربسته کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد دوربین ها علیرغم تصویربرداری به علت خاموشی ناگهانی در ساعات پایانی شب و تاریکی محل قادر به ضبط تصاویر قابل بهره برداری نیستند و ظاهراً به صورت عمدی سیستم روشنایی قطع شده است.

سرهنگ کرمی گفت: متعاقباً مأموران جهت پیگیری موضوع بدون اطلاع کلیه کارکنان داروخانه مالباخته را نسبت به نصب دوربین مدار بسته مجهز به مادون دید در شب در محل و ضبط تصاویر و رصد فعالیت کارکنان راهنمایی کردند.

وی ادامه داد: با بررسی دقیق تصاویر بدست آمده مشخص شد متهم در شیفت کاری خود پس از قطع جریان برق با سوء استفاده از غفلت صندوقدار به صورت مکرر و هدفمند اقدام به سرقت وجوه صندوق و داروها از انبار و جاسازی اموال مسروقه در داخل خودرو پراید شخصی که بدین منظور جلوی داروخانه پارک شده می کند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم گفت:نامبرده که پس از هماهنگی با مقام قضائی استان دستگیر شد در تحقیقات اولیه منکر واقعیت بود اما با توجه به دلایل و شواهد موجود به ناچار اعتراف کرد.

وی افزود: متهم اذعان کرد، با توجه به مراودات مالی بسیار و عدم نظارت و کنترل دقیق طی دو سال اخیر که در داروخانه فعالیت داشته گاهاً از طریق قطع کردن برق و سیستم ضبط تصاویر دوربین های مداربسته در هنگامی که صندوقدار که تنها همکارش در شیفت شب بوده جهت انجام امورات شخصی صندوق را ترک می کرده اقدام به سرقت وجوه و داروهای کمیاب و گران قیمت و فروش آن می کرده است.

سرهنگ کرمی گفت: نامبرده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان و در نهایت با قرار صادره روانه زندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم ضمن توصیه به نصب دوربین های مداربسته در محل کسب، بر استخدام افراد صلاحیت دار تاکید کرد. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *