بازدید افسران رابط پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا و افغانستان از “موزه و آزمایشگاه ناجا”

افسران رابط پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا و افغانستان از “موزه و آزمایشگاه پلیس ” بازدید و در دوره آموزشی مرکز بین المللی دانشگاه علوم انتظامی امین ناجا شرکت کردند.

 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه وزارت خارجه کشورهای جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه همکاری مشترک، دوره ای به مدت یک هفته در مرکز آموزش بین المللی دانشگاه علوم انتظامی امین ناجا برگزار شد.

این دوره به صورت مشترک توسط اساتید گروه علمی پلیس مبارزه با مواد مخدر و همچنین اساتید ایتالیایی با محور مبارزه با مواد مخدر در بخش های کشف، جاسازی انواع مواد مخدر، نقش همکاری های بین المللی، به کار گیری تجهیزات الکترونیکی و فنی در کشف مواد مخدر و …برگزار شد.

گفتنی است شرکت کنندگان این دوره آموزشی از “موزه و نمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا” بازدید کردند.

در این بازدید “محمدصالحی “مسئول موزه و نمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص تاریخچه و انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، مواد روانگردان جدید ،آمار کشفیات مواد مخدر در دنیا و ایران ، شیوه و شگردهای جاسازی، سگ های مواد یاب و دستگاه بادی اسکنر توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان سرپرست گروه اعزامی هیئت افغانستانی “محمد ذاکر رسولی” ضمن تشکر از برگزاری دوره آموزشی اظهار داشت: این دوره باعث افزایش چشمگیر آگاهی و دانش آن ها گردیده است.

وی در ادامه نیز به تاثیر مثبت اقدامات جمهوری اسلامی ایران در فرآیند انسداد مرزها اشاره کرد.

مطابقت آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر با استانداردهای بین المللی

“ژنرال برناردی” افسر رابط پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور ایتالیا در ایران نیز گفت : آزمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *