انسان‌ها نتیجه غفلت و فعالیت‌های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید

سادس/قم همزمان با هفته محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند.

سید رضا موسوی مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم، در جلسه امضای  تفاهم‌نامه با کانون پرورش فکری  و نوجوانان استان قم، محیط‌زیست را اولویت‌های امروز همه کشورها دانست و عنوان کرد: با بروز و ظهور چالش‌ها و بحران‌های متعدد زیست محیطی در سطح جهان، انسان‌ها نتیجه غفلت و فعالیت‌های مخرب خود در برابر طبیعت را مشاهده کرده‌اند.

وی بر ضرورت حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست از سوی همه مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: امروزه حفظ و حراست از محیط زیست به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و دولت‌ها و مردم باید وظایف خود در برابر طبیعت و محیط زیست را به خوبی بدانند و به آن عمل کنند.

وی بابیان اینکه محیط زیست یک علم میان رشته ای است و حفاظت از آن مستلزم فعالیت‌های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، اظهار کرد: بدون تردید آموزش و فرهنگ‌سازی در سنین کودکی و نوجوانی از ماندگاری و تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار بوده و برای بهره‌مندی از این ظرفیت عظیم باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به قدمت، مقبولیت و جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اهمیت فعالیت‌های زیست محیطی در این مجموعه را مورد توجه قرار داد و افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و اقدامات مؤثر آموزشی و فرهنگی زیست محیطی در میان کودکان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.

حامد حجتی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم، نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت آموزش مسائل زیست محیطی در میان کودکان، خاطرنشان کرد: اصلاح سبک زندگی در جهت حفاظت از محیط زیست، می تواند با فعالیت‌های خوب آموزشی و فرهنگی برای سنین پایین‌تر تحقق یابد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بر ضرورت استفاده و بهره مندی از ظرفیت های هر دو دستگاه برای رسیدن به اهداف ارزشمند زیست محیطی تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی‌های کوتاه و بلندمدت داشته باشیم و در کنار یکدیگر برای نجات طبیعت و محیط زیست نقش آفرینی کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

غایبان سرشناس یورو ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟

پ خرداد ۲۰ , ۱۴۰۰
رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۰ در حالی از جمعه شب شروع می‌شود که غیبت چند ستاره در آن برجسته شده است. به گزارش سادس به نقل از دیلی‌تلگراف، رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ از فردا شب شروع می‌شود تا قهرمان این دوره از رقابت‌ها مشخص شود.  جمع ستارگان در این دوره جمع است؛ […]