شهادت ٨پلیس در میدان جنگ با اشرار

   همیشه می‌گویند، ماموران پلیس کارشان بازی با جان خودشان است. آنها جانشان را کف دستشان می‌گذارند و به مردم خدمت می‌کنند. اگر برای یکبار هم که شده، تیتر «شهادت مامور پلیس در درگیری با اشرار» را جست‌وجو کنیم، حتما به حقیقت این موضوع پی می‌بریم.

به گزارش سادس خبرهای مختلف در نقاط مختلف کشور به‌خصوص درجنوب کشور، نشان‌دهنده این است که ماموران پلیس چه بی‌رحمانه به دست اشرار کشته می‌شوند. کم نیستند مامورانی که به راحتی، جان خودشان را کف دستشان می‌گذارند و برای برقراری امنیت به مبارزه با اشرار و مجرمان می‌پردازند. مبارزه‌ای که پایانش اصلا مشخص نیست، ولی ماموریت باید انجام شود. اشرار باید دستگیر شوند و جلوی فعالیت‌های تبهکارانه‌شان گرفته شود. آن‌سوی میدان جنگ هم اشراری قرار دارند که برای پنهان کردن خلافکاری‌هایشان حاضرند دست به هرکار خطرناکی بزنند. اشراری که چیزی برای از دست دادن ندارند، آن‌قدر خطرناک می‌شوند که بی‌رحمیشان از حد می‌گذرد. این مبارزات و ماموریت‌های خونین، ممکن است با مرگ به پایان برسد.

آن هم مرگ تلخ مامورانی که صادقانه به خدمت خود ادامه دادند تا این‌که در نهایت خود را در این راه تقدیم کردند تا جایی که سردار حسین اشتری در این رابطه گفته بود: «نیروی انتظامی به‌ دلیل مسئولیت خود در حفظ نظم و امنیت کشور بیشترین مبارزه و درگیری را با ضدانقلاب و اشرار داشته و پس از جنگ تحمیلی یکی از نهادهایی است که بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است. این شهدا در مبارزه با منافقین و اشرار به شهادت رسیدند و هر هفته نیز تعدادی از ماموران پلیس به فیض رفیع شهادت نائل می‌آیند. درواقع کارکنان نیروی انتظامی آماده‌اند تا برای اجرای قانون و احکام الهی و همچنین پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب تا مرز شهادت پیش روند، البته ما با بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات بیشتر به‌ دنبال آن هستیم تا از میزان درگیری ماموران با متخلفان و قانون‌شکنان بکاهیم ولی لاجرم این امکان برای تمام مناطق کشور وجود ندارد.»

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا هم دراین‌باره می‌گوید: «در‌سال ٩٤ با رعایت مسائل حفاظتی و ایمنی و در سایه آموزش و تشکیل قرارگاه جهادی آموزش، آسیب‌های ناشی از اقدامات پلیسی کاهش یافته و نزدیک به ٧٠‌درصد کاهش تلفات خودی و ٢٥‌درصد کاهش مجروحان خودی از دست قاچاقچیان را شاهد بودیم.»

تیراندازی اشرار مسلح در فلکه پسته
این‌بار نیز ماموریت خطرناکی در شهرستان خاش شهادت ٣ مامور را درپی داشت. سه‌شنبه‌شب بود که باز هم ماموریت خطرناک دیگری با شهادت ٣ ماموران نیروی انتظامی پایان یافت. درست ساعت ٢١ شب ماموران پلیس ناجا، با گروهی از اشرار روبه‌رو شدند و شبی خونین در فلکه پسته شهرستان خاش رقم خورد. آن شب با تیراندازی افراد مسلحی سوار بر یک خودروی ۴۰۵، به سمت ماموران انتظامی که درحال ارایه خدمات پلیسی به مردم یعنی ايست بازرسي فلكه پسته بودند، ٣نفر از ماموران نیروی انتظامی شهید و یک نفر دیگر مجروح شد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی سیستان‌وبلوچستان درباره شهادت این ٣ مامور انتظامی در شهر خاش گفت: «در راستای ارتقای امنیت خاش ٤نفر از همکاران انتظامی ازسوی سرنشینان خودروی پژو ٤٠٥ که با پلاک مخدوش به صورت خلاف جهت در حرکت بودند، مورد حمله قرار گرفتند. به دنبال تیراندازی اشرار ٢نفر از پرسنل ناجا به نام «گروهبان یکم مجید جوئينی» و «گروهبان یکم ابوالفضل خمر» شهيد و ٢ سرباز وظيفه به هويت «سجاد عبدالهی» و «عباس چراغی» مجروح شدند که یکی از آنها به دلیل شدت جراحت در بیمارستان شهید شد.»

بعد از آن خبر رسید که وضع سرباز مجروح سجاد عبدالهی در بیمارستان امام خمینی وخیم است. همچنین پيكر ٣ شهيد نيروی انتظامی روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم شيعه و سنی در اين شهرستان تشييع و برای خاكسپاری به زادگاهشان منتقل شدند.

یك منبع آگاه نیز دراین‌باره به ایرنا گفت: «حوالی ساعت ٢١ سه‌شنبه‌شب درگیری شدیدی در بلوار بهداشت خاش در میدان پسته به وجود آمده و هم‌اینك شهر خاش به‌ شدت شكل امنیتی پیدا كرده و راه‌های منتهی به بیمارستان بسته شده است.»

به گفته شاهدان عینی دو دستگاه پژو و زانتیا در خیابان ٧٠متری خاش «بلوار بهداشت» درحال تردد بودند كه ازسوی نیروهای گشت انتظامی یگان مرصاد دستور ایست داده شده اما سرنشینان دو خودرو كه از اشرار مسلح بودند، به سمت پلیس تیراندازی كرده و با ماموران درگیر شدند كه در نتیجه تعدادی از ماموران شهید و مجروح شده‌اند. پس از وقوع این حادثه نیروهای امنیتی و انتظامی با قاطعیت پیگیر موضوع شدند تا این‌که درنهایت با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) ٣ عضو تیم عامل این جنایت به هلاکت رسیدند.

چاکرزهی فرماندار شهرستان خاش دراین‌باره گفت: این افراد درپی اطلاعات مردمی در عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) به هلاکت رسیدند. متهمان درفلکه پشتکوه شهر خاش به نیروهای انتظامی مستقر در پست ایست بازرسی تیراندازی کردند که بر اثر آن ٣ مامور انتظامی به شهادت رسیدند و یک نفر نیز زخمی شد.

شهادت مامور كلانتري در درگيري مسلحانه
١٢ فروردین‌ماه امسال بود که درگیری مسلحانه دیگری بین پلیس با اشرار در ایرانشهر، بار دیگر شب خونینی را برای ماموران نیروی انتظامی رقم زد. این درگیری منجر به شهادت یک نفر از نیروهای پلیس و هلاکت یک نفر از اشرار شد. پرسنل انتظامی ایرانشهر در درگیری با سارقان مسلح یکی از اشرار سابقه‌دار را به هلاکت رساندند و یکی دیگر از همراهانش را نیز دستگیر کردند. ماجرا از این قرار بود که پرسنل آگاهی و کلانتری ١٤ این شهرستان با حکم دستگاه قضائی به همراه یکی از سارقان مسلح دستگیر شده به نام الیاس یعنی پسرعموی خلافکار معروف ایرانشهر برای شناسایی و دستگیری همدستانش رفته بودند که سارقان مسلح با دیدن پلیس اقدام به تیراندازی به طرف آنها کردند، اما در این درگیری ستوان یکم تقی‌زاده به شهادت رسید و یکی دیگر از پرسنل انتظامی زخمی شد. الیاس در سال‌های گذشته سرکرده یک باند تبهکار بود که اقدام به سرقت مسلحانه از مردم و خودروهای بین‌شهری می‌کرد و شرور به هلاکت رسیده توسط ماموران نیروی انتظامی ‌سال گذشته مرتکب قتل یک معلم درحاشیه شهر ایرانشهر شده بود.

تیراندازی قاچاقچی مواد مخدر
روز پنجشنبه ١٢ فروردین نیز در تیراندازی یک قاچاقچی موادمخدر به ماموران پلیس شهر کازرون، ٣ مامور پلیس شهید و یک مامور دیگر نیز زخمی شد. فردی که به اتهام قاچاق موادمخدر در بازداشت پلیس به سر می‌برد، با استفاده از سلاح یکی از ماموران، به نیروهای پلیس حمله کرد. در این حادثه، سروان یوسف فرهادی، ستوان یکم عباسی و ستوان سوم سلمان عایدی به شهادت رسیدند. این قاچاقچی به‌ هنگام باز و بسته‌کردن اسلحه کمری ماموران کلانتری در یک موقعیت به‌ دست آورده، اقدام به ربودن اسلحه آنها کرده و ٤ مامور را به رگبار می‌بندد و خود نیز مجروح و به بیمارستان منتقل می‌شود. متهم که گفته می‌شود از قاچاقچیان با سابقه بود، نیز به ضرب گلوله پلیس مجروح و دستگیر شد.

شهادت مامور پلیس نائینی
این درحالی است که درست یک هفته پس از این حادثه، ساعت ١٥: ١٣ روز جمعه بیستم فروردین‌ماه، نیز ماموران مبارزه با موادمخدر، انتظامی نائین در یگان تکاوری استان اصفهان، با اکیپ مسلحی از اشرار و قاچاقچیان موادمخدر در مسیر نائین درگیر شدند. در این حادثه مقدار ٥٢٧کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک و حشیش، ٣ قبضه سلاح کلاشینکف، مقدار زیادی مهمات و فشنگ‌های مربوطه، ٣ دستگاه خودرو و تجهیزات مخابراتی کشف شد. همچنین ٥نفر از اشرار مسلح دستگیر شدند و ٢نفر از آنها به‌ ضرب گلوله ماموران مضروب و توقیف شدند، اما در این عملیات انتظامی پیچیده و خطرناک، یکی از ماموران شجاع و مخلص پلیس مبارزه با موادمخدر استان اصفهان به شهادت رسید. شهید اصغر قضاوی، از همکاران ما در پلیس مبارزه با موادمخدر بود که به شهادت رسید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *