گونه‌های جدید کرونا بوشهر را تهدید می‌کند

سادس/بوشهر دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: این استان جزء چهار استانی است که در معرض خطر گونه‌های هندی و آفریقایی قرار دارد. 

سعید کشمیری در نشست ستاد استانی کرونا بیان کرد: در استان بوشهر تاکنون ۴۳ هزار نفر به کرونا مبتلا و هزار و ۱۵۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به  این بیماری فوت شده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون تعداد بیماران بستری‌ در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان ۲۶۳ نفر است که ۳۵ نفر در بخش ICU بستری هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: در یک هفته گذشته روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی بوده، اما  این استان جزء چهار استانی است که در معرض خطر گونه‌های هندی و آفریقایی قرار دارد و این دو گونه جدید استان را تهدید می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سهل‌انگاری در برابر کرونا را خطرآفرین دانست و تصریح کرد: استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی باید همواره در تمام محافل و برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: تاکنون ۳۹ هزار و ۹۳۸ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که ۱۷ هزار و ۱۹۵ نفر در فاز نخست و ۲۲ هزار و ۷۴۳ نفر در فاز دوم واکسن زده‌اند.

هفت هزار و ۷۶۱ نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند 

عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: اکنون هفت هزار و ۷۶۱ نفر در استان که بیشتر کارکنان بخش درمان بوده‌اند هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و ۳۲ هزار و ۱۷۷ نفر هم که بیشتر سالمند هستند دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: تاکنون ۷۱ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال، ۷۳ درصد جمعیت ۷۵ تا ۸۰ سال و ۶۳ درصد جمعیت ۷۰ تا ۷۵ سال در استان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعجب احمدی بیغش از سوالات مجریان صدا و سیما از نامزدهای انتخاباتی

س خرداد ۱۱ , ۱۴۰۰
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سوالات مجریان صدا و سیما از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد. به گزارش سادس، محمود احمدی بیغش نماینده شازند در مطلبی در صفحه توییتر خود با اشاره به برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه […]