یک‌دهم انتخابات ‌کشور به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود

سادس/لرستان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: یک‌دهم انتخابات ‌کشور به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

سید حمیدرضا کاظمی در جلسه شورای اداری لرستان که امروز هفتم اردیبهشت‌ماه برگزار شد، در خصوص توفیق انتصاب و حسن اعتماد مجلس شورای اسلامی به وی، اظهار کرد: برای اولین بار توفیق نصیب شد که یک نیروی استانی در استان لرستان و از بین استان‌های زاگرس نشین و لر تبار به‌عنوان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب شود که آن را توفیقی الهی و فرصتی برای خدمت می‌دانم.

وی تفاهم در خصوص تشکیل یک هیئت اجرایی واحد با همراهی شورای نگهبان برای انتخابات مختلف و هم‌زمان، فراهم آوردن بستر مناسب برای ثبت‌نام الکترونیکی داوطلبان و اصلاح بخشی از ایرادات قانون انتخابات شوراها که با تفاهم وزارت کشور و در جهت حضور بیشتر داوطلبان صورت گرفت از جمله تا زمانی که رسیدگی به صلاحیت افراد در هیئت‌های اجرایی به پایان نرسیده است، ثبت‌نام قطعی شده و افراد بتوانند برگه عدم سوءپیشینه را به پرونده ملحق کنند.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در خصوص انتخابات الکترونیک، تصریح کرد: ظرفیت وزارت کشور ۳۲ هزار صندوق اخذ رأی الکترونیک است و این تعداد صندوق ده هزار شعبه را در کشور پاسخگو است درصورتی‌که بالای ۷۰ هزار شعبه اخذ رأی در کشور داریم و در شرایط فعلی می‌توان یک‌دهم انتخابات را به‌صورت الکترونیک برگزار کرد.

کاظمی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۶ مرکز استان و ۸ کلانشهر انتخابات را به‌صورت الکترونیک برگزار خواهند کرد، خاطرنشان کرد: در تهران به خاطر برگزاری چهار انتخابات هم‌زمان، امکان انتخابات الکترونیک وجود ندارد.

وی آمار داوطلبان شرکت‌کننده در انتخابات ششمین مرحله شورای اسلامی شهر را ۵۱ هزار و ۵۹۶ نفر در کشور اعلام کرد که شامل ۱۲ درصد خانم‌ها و ۸۸ درصد آقایان هستند.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همچنین آمار ثبت‌نام داوطلبان در شوراهای اسلامی روستایی را در دوره ششم ۲۴۸ هزار و ۳۶۵ نفر که شامل هفت درصد خانم‌ها و ۹۳ درصد آقایان اعلام کرد و افزود: این آمار نشان‌دهنده همدلی، همراهی و حمایت مسئولین و دست‌اندرکاران و مردم است.

انتهای پیام

ارسال شده در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ممنوعیت تجویز داروهای خارج از راهنمای ابلاغی برای مبتلایان به کرونا

س اردیبهشت ۷ , ۱۴۰۰
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ضمن ابلاغ ممنوعیت تجویز داروهای خارج از راهنمای ابلاغی، بر نظارت مستمر بر روند ارائه خدمات تاکید کرد. به گزارش سادس، به نقل از اعلام وزارت بهداشت متن این ابلاغیه به شرح زیر است: “معاون محترم […]