رضایی: رسانه ها سند راهبردی ایران و چین را برای مردم بازخوانی کنند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند راهبردی ایران و چین مورد هجمه زیادی قرار گرفته گفت که رسانه‌های داخلی و انقلابی سند ۲۵ ساله راهبردی ایران و چین را به صورت دقیق برای مردم باز خوانی و تبیین کنند .

ابراهیم رضایی در گفت و گو با سادس با اشاره به سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین گفت: متأسفانه ما در تعامل با دولت ها یک نگاه فصلی و سیاست زده ای داریم که برای رفع چنین نگاهی، ایجاد روابط راهبردی با همسایگان و دیگر دولت ها ضروری است. چنین روابط راهبردی علاوه بر داشتن برنامه ریزی منسجم و مشخص، با تعویض دولتها و دولتمردان هم آسیب نمی بیند.

وی ادامه داد: از طرفی چین هم به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی توانمندی‌های بسیاری دارد که می توان برای رسیدن به اهدافمان از آن استفاده کنیم. چینی ها هم می توانند در این تعامل دو جانبه از توانایی‌ های ژئواکونومیک، ژئواستراتژیک، منابع انرژی و غیره ما استفاده کنند لذا معتقدم که چنین سندی باید در سال‌های گذشته و نه فقط با دولت چین بلکه با بسیاری از همسایگان و دولت‌های بزرگ و نوظهوری مانند روسیه، هند، ترکیه، برزیل و سایر دول نوظهور بسته می‌شد تا با استفاده از آن بتوانیم به یک انسجام در روابط بین الملل برسیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این بین متاسفانه به علت پروپاگاندای رسانه‌ای جریان غرب گرا و برخی رسانه‌های ضد انقلاب سند راهبردی ایران و چین مورد هجمه زیادی قرار گرفته است که نیازمند محتوا سازی در این حوزه هستیم. باید رسانه‌های داخلی و انقلابی سند ۲۵ ساله راهبردی ایران و چین را به صورت دقیق برای مردم باز خوانی و تبیین کنند تا اگر شبهه هایی نیز پیرامون آن  وجود داشته باشد برطرف شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان با معرفی نفرات برتر

ج فروردین ۲۰ , ۱۴۰۰
نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان مشخص شدند. به گزارش سادس، رقابت‌های انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان با مشخص شدن نفرات برتر در شهرستان رامسر استان مازندران به پایان رسید. رقابت‌های انتخابی تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان «گرامیداشت امیر سرلشگر خلبان شهید حسین خلعتبری» روزهای ۱۸ […]