مردم در نوروز به مسافرت نروند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با درخواست از مردم برای مسافرت نکردن در ایام نوروز گفت: امیدواریم در خردادماه بتوان با تولید انبوه واکسن کرونا در کشور واکسیناسیون عمومی مردم شروع شده تا کشور از این بحران خارج شود.

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با درخواست از مردم برای مسافرت نکردن در ایام نوروز گفت: امیدواریم در خردادماه بتوان با تولید انبوه واکسن کرونا در کشور واکسیناسیون عمومی مردم شروع شده تا کشور از این بحران خارج شود.

همایون سامه یح در گفت و گو با سادس اظهار کرد: متأسفانه در چند ماه اخیر شاهد جهش ویروس کرونا موسوم به کرونا انگلیسی در کشور بودیم که قدرت کشندگی و میزان انتقال آن به شدت افزایش پیدا کرده است به طوری که اگر در گذشته یکی از افراد خانواده مبتلا به کرونا می شد این احتمال وجود داشت که سایر افراد خانواده با رعایت پروتکل های بهداشتی دچار بیماری نشوند اما این شرایط درباره کرونا انگلیسی صدق نمی کند. احتمال بسیار زیاد است که اگر یکی از اعضای خانواده به کرونا انگلیسی مبتلا شد یکی از آنها از دست برود.

وی افزود: من احساس مردم را درک می کنم که از این شرایط خسته شده اند. افسردگی در افراد بسیار زیاد شده و آنها به مسافرت و تفریح احتیاج دارند چون تفریح و گذراندن اوقات شاد یکی از واجبات برای همه است که تأثیر آن را می توان در افزایش بهره وری نیز دید اما با توجه به شرایط فعلی از تمامی مردم ایران درخواست دارم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و نگران سلامتی خود، افراد خانواده و هم میهنان خودشان باشند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: البته ما امیدواریم در خردادماه با تولید انبوه واکسن کرونا در کشور واکسیناسیون عمومی مردم شروع شود تا کشور از این بحران خارج شود. پس تا آن زمان از مردم درخواست می کنیم که صبور باشند و در ایام عید دید و بازدید نکنند. می دانیم که دید و بازدید عید و صله رحم همه جزو سنت ما است و در تمامی ادیان بر صله رحم تأکید شده اما با توجه به شرایط فعلی از مردم می خواهیم که خوددار باشند، دید و بازدید عید نکنند و به مسافرت نروند تا به تولید انبوه واکسن در کشور برسیم. قطعا از آن زمان به بعد زندگی روال عادی خود را در پیش خواهد گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور/کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق

س اسفند ۱۹ , ۱۳۹۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور گفت: در پی ورود سامانه بارشی، دمای هوا در برخی استان‌ها بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‎یابد. صادق ضیاییان در گفت و گو با سادس با اشاره به اینکه بر […]