نظارت عمومی؛ بهترین تضمین گر اصلاح عملکرد نهادهای مختلف/ اقدام فوری ناجا در برخورد با ماموران متخلف، قابل تقدیر است

شهروند و واکنش نیروی انتظامی، اعلام کرد: نظارت عمومی؛ بهترین تضمین گر اصلاح عملکرد نهادهای مختلف است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، کمیسیون حقوق بشراسلامی ایران به بهانه برخورد غیر انسانی سرباز پلیس با یک شهروند و واکنش نیروی انتظامی، اعلام کرد:همانگونه که بسیاری ازمخاطبان محترم مطلع شده اند در روزهای گذشته فیلم کوتاهی از برخورد زشت چند نفر با لباس نیروی انتظامی با فردی در یک پمپ بنزین منتشر شد.

متعاقب انتشار این فیلم کوتاه، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به جای اینکه مانند برخی نهادهای دیگر، آسمان به ریسمان ببافد که مثلا فیلم قلابی بوده و قصد تضعیف خدمات این نیرو را داشته اند و چنین و چنان، فوری ابعاد موضوع را بررسی و ضمن پذیرش رفتار خلاف ماموران خود، با فوریت برخورد قانونی با متخلفان را نیز اِعمال کرد و به مردم قول داد که نظارت بیشتری خواهد داشت تا ماموران تابعه این سازمان دیگر چنین اقداماتی را مرتکب نشوند.

این سازمان همچنین توضیح داد شهروندی که مورد برخورد واقع شده، دچار چه وضعیتی بوده تا زمینه و بسترهای اولیه شکل گیری ماجرا نیز برای مخاطبان روشن شود.

کمیسیون حقوق بشراسلامی ایران در پایان ضمن اینکه نظارت عمومی را بهترین تضمین گر اصلاح عملکرد نهادهای مختلف دانست. اعلام کرد: اقدام فوری نیروی انتظامی کشور در برخورد با ماموران متخلف، قابل تقدیر است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *