کد خبر: 206602تاريخ انتشار : ۱۷:۲۹:۴۷ - سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

در هفته آخر لیگ قهرمانان چه روی می‌دهد؟

در هفته آخر لیگ قهرمانان چه روی می‌دهد؟
در هفته آخر لیگ قهرمانان چه روی می‌دهد؟

در هفته پایانی لیگ قهرمانان اروپا بیش از ۱۰ تیم برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی تلاش خواهند کرد و چند تیم می توانند فرصت رقابت را در لیگ اروپا داشته باشند.

به گزارش سادس و به نقل از بی ساکر، هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۱-۲۰۲۰ امشب (سه شنبه) آغاز می شود و تاکنون صعود ۹ تیم به یک هشتم نهایی مشخص شده است. این در حالی است که ۱۳ تیم شانس حضور در مرحله حذفی را دارند. یکی از تیم ها صعودش به لیگ اروپا قطعی شده است و چهار، پنج تیم هم برای رقابت در این بازی ها تلاش می کنند. پنج تیم می دانند که قعرنشین خواهند ماند. 

همه چیز سه شنبه و چهارشنبه مشخص می شود و در این دو شب هیجان انگیز ممکن است شگفتی هایی رخ دهد. رئال مادرید، اینتر، منچستریونایتد، اتلتیکومادرید و پاری سن ژرمن هنوز حضورشان در یک هشتم نهایی قطعی نشده است. 

تیم هایی که تاکنون صعود کردند

بایرن مونیخ، منچسترسیتی، پورتو، لیورپول، چلسی، سویا، دورتموند، بارسلونا و یوونتوس راهی دور بعد شدند. شاگردان هانسی فلیک، پپ گوردیولا، یورگن کلوپ و لمپارد می دانند که صدرنشین خواهند بود. صدرنشین های گروه F و G هنوز مشخص نشده اند.

تیم هایی که شانس صعود دارند 

اتلتیکو، سالزبورگ، گلادباخ، شاختار، رئال مادرید، اینتر، آتالانتا، آژاکس، لاتزیو، بروخه، منچستریونایتد، پاری سن‌ژرمن و لایپزیگ در هفته پایانی برای قرار گرفتن در میان ۱۶ تیم برتر تلاش خواهند کرد. بیشترین رقابت در گروه B ‌وجود دارد و هر چهار تیم شانس حضور در یک هشتم نهایی را دارند و احتمال حذف رئال مادرید و اینتر وجود دارد. شرایط تقریبا مشابهی در گروه H برقرار است و سه تیم یونایتد، PSG و لایپزیگ ۹ امتیازی هستند. دیدار لایپزیگ و یونایتد بیش از همه جذاب خواهد بود. 

تیم هایی که می‌توانند در لیگ اروپا بازی کنند 

تنها حضور کراسنودار در این رقابت ها مشخص شده است. لوکوموتیو، المپیاکوس، مارسی، دیناموکیف و فرنسزواروش هم شانس دارند تا در لیگ اروپا به میدان بروند. تمام ۱۳ تیمی که برای صعود به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان تلاش می کنند در صورت ناکامی در لیگ اروپا بازی خواهند کرد. 

تیم هایی که حذف شدند

میتییلند، رن، زنیت و باشاک شهیر از لیگ قهرمانان حذف شده اند. همه به جز تیم سن پترزبورگ برای نخستین بار در مرحله گروهی رقابت کردند. برای آن ها تنها افتخار و پول باقی ماند. 

انتهای پیام