همین را می خواستیم سردار

تمجید روزنامه ” هفت صبح ” از واکنش سریع و به موقع پلیس نسبت به انتشار وسیع فیلم ضرب و شتم یک شهروند خلافکار در پمپ بنزین

چند روزی است که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی کلیپی منتشر شده که در آن چند تن از عوامل راهنمایی و رانندگی در یک پمپ بنزین مبادرت به برخورد نامتعارف با راننده یک خودروی خاطی کرده اند.

به گزارش سادس به نقل از سایت فانوس، سردار “سعید منتظرالمهدی” سخنگوی پلیس با اعلام اینکه پلیس بلافاصله پس از آگاهی از انتشار این کلیپ، شماری از کارشناسان خویش را مأمور رسیدگی به ابعاد و زوایای آن کرد، گفت : بررسی های کارشناسانه محل وقوع حادثه و تطبیق شماره پلاک خودروهایی که در فیلم وجود دارد نشان می داد که متاسفانه حادثه مذکور در یکی از شهرهای مرکزی کشور رخ داده است.

فارغ از اینکه گرچه محرک آغازین این رخداد ناگوار، شرب خمر و فقدان تعادل روانی و رفتارهای پرخطر و ناهنجار راننده خودرو و عدم توجه به فرمان ایست مامورین بوده است، اما رفتار غیرمتعارف ماموران نیز به کل، مغایر قانون و قواعد انضباطی و رویه همیشگی ناجا بوده است، به همین سبب، پلیس بی درنگ مبادرت به برخورد انضباطی شدید با دو سرباز وظیفه و همچنین مامور پلیسی که نظاره گر صحنه بوده است کرده و آنان تا مشخص شدن تکلیف نهایی تنزیل درجه و به انتظار خدمت درآمدند.

پلیس نه تنها هرگز چنین برخوردهایی را بر نمی تابد بلکه آن را اقدامی انزجارآمیز، نامتعارف و خلاف ارزش های اخلاقی و استانداردهای رفتاری و مدیریتی خود می داند و لاجرم خود را موظف به پیشگیری از تکرار چنین حوادثی می داند.

سردار “تقی مهری” روز گذشته با حضور در برنامه روی آنتن شبکه یک ” فرمول یک ” صبحگاهی سیما رفت در خصوص این ویدئو توضیح داد: تصاویر ضبط شده مربوط به راننده ای ست که شرب خمر کرده و به صورت مست در جاده به رانندگی پرداخته است.

این موضوع برای دیگران ایجاد خطر کرده و به همین منظور پلیس در یک تعقیب و گریز سعی در دستگیری این فرد داشته که در آن تصاویر همکارانم موفق به دستگیری این فرد می شوند.

در این لحظه مجری خطاب به سردار مهری گفت: اما شما برای ماموران خود دوره های مختلف آموزشی می گذارید و در هر صورت انتظار مردم از پلیس داشتن آرامش است.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این صحبت گفت: پلیس راهور همان طور که برای مردم دوره های آموزشی برگزار می کند به صورت فصلی برای ماموران خود هم دوره برگزار می کند. در این دوره ها رفتار صحیح با مردم حتی رانندگان متخلف به ماموران آموزش داده می شود.

ممکن است در حین عملیات تمام عملکرد ماموران هم مورد تایید ما نباشد اما سعی می کنیم تا با برگزاری این دوره ها برخورد مناسب را که به معنای رعایت حقوق شهروندی و رعایت کرامت دیگران است به ماموران آموزش دهیم. برخورد پلیس با افراد باید در چارچوب قانون باشد. البته این فرد مرتکب تخلف رانندگی نشده بلکه جرمی را مرتکب شده است.

مجری برنامه در واکنش به این صحبت سردار مهری گفت: اما نباید یک فردی که مرتکب جرم شده را کتک زد. رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه ما اصلا این موضوع را تایید نمی کنیم، اضافه کرد: قطعا با خاطیان این اتفاق (ماموران خاطی)برخورد خواهد شد.

البته برخی از جرمها رفتارهای پرخطری محسوب می شود که جان شهروندان را به خطر می اندازد حتی در کشورهای خارجی هم که مصرف الکل ممنوعیت ندارد رانندگی در حین مستی جرم است و مجازات سنگینی برای فرد خاطی در نظر گرفته شده است.

مجری در پایان خطاب به رئیس پلیس راهور ناجا گفت: که فارغ از انجام رفتارهای پرخطر مردم دوست ندارند چنین چهره هایی را از پلیس ببینند و همه تعجب کردند لطفا با ماموران خاطی برخورد لازم را انجام دهید. مهری هم قول مساعد داد تا این موضوع را با جدیت بیشتری در پلیس راهور پیگیری کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *