پست نامه به کشورهای دیگر چقدر طول می‌کشد؟

ارسال مرسولات پستی به کشورهای مختلف مدت‌زمانی بین سه تا ۱۷ روز نیاز دارد.
به گزارش سادس به نقل از فرهنگ نیوز، ارسال نامه‌ و بسته‌های مختلف در داخل کشور در مدت زمانی یک روزه میسر است، اما برای انتخاب سرویس‌های پستی به کشورهای مختلف دنیا شرایط متفاوتی وجود دارد.
شرکت پست برای نقل و انتقال مرسولات خود به کشورهای دیگر شیوه‌های متعددی مانند پست پیشتاز، امانت هوایی، پست‌نامه هوایی، امانت زمینی و پست‌نامه زمینی در نظر گرفته که ارسال از طریق هر یک از این شیوه‌ها مدت زمان خاص خود را نیاز دارد.
طبق اعلام این شرکت برای کشورهای مختلف زمان‌بندی متفاوتی اعمال می‌شود که در کشوری مانند آمریکا زمانی معادل شش روز برای ارسال از طریق امانت هوایی، پنج روز برای ارسال از طریق پست‌نامه هوایی، ۱۶ روز برای ارسال از طریق امانت زمینی و ۱۴ روز برای پست‌نامه زمینی زمان نیاز است. البته برای این کشور امکان ارسال مرسولات از طریق پست پیشتاز وجود ندارد.
برای کشور انگلیس مرسولات از طریق پست پیشتاز در زمانی سه روزه، با امانت هوایی هفت روزه، پست‌نامه هوایی پنج روزه، امانت زمینی و پست‌نامه زمینی ۱۵ روزه به مقصد خواهند رسید.
مرسولات به مقصد آلمان نیز از طریق پست پیشتاز مدت سه روز، امانت هوایی شش روز، پست‌نامه هوایی پنج روز، امانت زمینی ۱۵ روز و پست‌نامه زمینی ۱۶ روز زمان برای جابه‌جایی نیاز دارند.
در کشور کانادا نیز ارسال از طریق پست پیشتاز میسر نبوده و بهره‌گیری از شیوه‌های امانت هوایی و پست‌نامه هوایی هر یک به شش روز زمان نیاز دارد. همچنین سرویس‌های امانت زمینی و پست‌نامه زمینی برای این کشور ۱۶ روز زمان خواهد برد.
در مقصد ژاپن نیز ارسال از طریق پست پیشتاز سه روز، پست امانت هوایی شش روز، پست‌نامه هوایی چهار روز، امانت زمینی ۱۶ روز و پست‌نامه زمینی ۱۳ روز زمان نیاز دارد.
برای ارسال مرسولات به چین نیز شیوه پیشتاز ظرف مدت سه روز، امانت هوایی پنج روز، پست‌نامه هوایی چهار روز، امانت زمینی ۱۴ روز و پست‌نامه زمینی ظرف مدت ۱۴ روز مرسولات را جابه‌جا خواهند کرد.
براساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای ارسال مرسولات به کشور همسایه افغانستان نیز در صورت بهره‌گیری از شیوه پست پیشتاز سه روز، امانت هوایی چهار روز، پست‌نامه هوایی پنج روز، امانت زمینی ۱۴ روز و پست‌نامه زمینی ۱۵ روز زمان نیاز است.
برای کشور اندونزی نیز ارسال از طریق پست پیشتاز در مدت زمان سه روز، امانت هوایی طی پنج روز، پست‌نامه هوایی در مدت چهار روز، امانت‌نامه زمینی و پست‌نامه زمینی طی مدت ۱۷ روز انجام می‌شود.
کشورهای بنگلادش، بوتان، کامبوج، لائو، مالزی، میانمار، نپال، فیلیپین، تیمور شرقی و ویتنام نیز دیگر کشورهایی هستند که جدول زمانی ارسال مرسولات آنها از سوی شرکت پست اعلام شده و براساس شیوه‌های مختلف مدت زمانی بین سه تا ۱۷ روز زمان می‌برد.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *