ظرفیت کم گیت های مرز عراق باعث کندی خروج زائران می شود

فرمانده انتظامی استان با اشاره به سه برابر شدن ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته ،گفت: ظرفیت کم گیت های مرز عراق باعث کندی خروج زائران می شود.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “نورعلی یاری” با اشاره به اینکه ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته بسیار زودتر آغاز شده است ، گفت: آمارهای موجود حکایت از افزایش سه برابری زائران در این مرز دارد.

وی افزود: با وجود این میزان حجم جمعیت، ترافیک مسیر ایلام – مهران روان گزارش شده اما رانندگان با احتیاط کامل در جاده های استان ایلام رانندگی کنند.

فرمانده انتظامی استان ایلام تاکید کرد: ترافیک در شهر مهران نیز روان است و با همراهی و همکاری نیروهای پلیس راهور و پلیس راه ،کنترل مناسبی در وضعیت معابر شهری و جاده ای منتهی به این شهر برقرار شده است.

وی با اشاره به وجود ۹۶ گیت در پایانه مهران جهت خروج زائران از مرز گفت: در مرز مهران مشکلی از نظر تجهیزات فنی و انسانی وجود ندارد اما در سمت مرزهای عراق با توجه به اینکه گیت های خروجی آنها ظرفیت این تعداد زائر را ندارد، ممکن است زائران برای خروج از مرز ساعاتی معطل شوند.

سردار یاری با تاکید به اینکه مرز “زرباطیه” عراق در مقابل مرز مهران گنجایش پذیرش این تعداد زائر را ندارد، افزود: زائران برای اینکه با سهولت و به راحتی وارد خاک عراق شوند بهتر است از مراجعه به مرز مهران خودداری و از طریق مرزهای شلمچه و چزابه تردد کنند.

وی یادآور شد: نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی مستقر در مهران با انجام رزمایشی، آمادگی خود را جهت تامین نظم و امنیت زائران در مراسم اربعین نشان داده لذا استان ایلام از توان لازم برای هرچه بهتر اجرای این آیین بزرگ برخوردار است.

گفتنی است؛ مرز مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام این روزها به کانون اصلی تردد زائران برای شرکت در آیین اربعین حسینی در کشور عراق تبدیل شده و روزانه چندین هزار زائر از این مرز تردد می کنند./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *