ظرفيت کم گيت هاي مرز عراق باعث کندي خروج زائران مي شود

فرمانده انتظامي استان با اشاره به سه برابر شدن ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته ،گفت: ظرفيت کم گيت هاي مرز عراق باعث کندي خروج زائران مي شود.
به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار “نورعلي ياري” با اشاره به اينکه ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته بسيار زودتر آغاز شده است ، گفت: آمارهاي موجود حکايت از افزايش سه برابري زائران در اين مرز دارد.

وي افزود: با وجود اين ميزان حجم جمعيت، ترافيک مسير ايلام – مهران روان گزارش شده اما رانندگان با احتياط کامل در جاده هاي استان ايلام رانندگي کنند.

فرمانده انتظامي استان ايلام تاکيد کرد: ترافيک در شهر مهران نيز روان است و با همراهي و همکاري نيروهاي پليس راهور و پليس راه ،کنترل مناسبي در وضعيت معابر شهري و جاده اي منتهي به اين شهر برقرار شده است.

وي با اشاره به وجود 96 گيت در پايانه مهران جهت خروج زائران از مرز گفت: در مرز مهران مشکلي از نظر تجهيزات فني و انساني وجود ندارد اما در سمت مرزهاي عراق با توجه به اينکه گيت هاي خروجي آنها ظرفيت اين تعداد زائر را ندارد، ممکن است زائران براي خروج از مرز ساعاتي معطل شوند.

سردار ياري با تاکيد به اينکه مرز “زرباطيه” عراق در مقابل مرز مهران گنجايش پذيرش اين تعداد زائر را ندارد، افزود: زائران براي اينکه با سهولت و به راحتي وارد خاک عراق شوند بهتر است از مراجعه به مرز مهران خودداري و از طريق مرزهاي شلمچه و چزابه تردد کنند.

وي يادآور شد: نيروهاي مسلح و دستگاه هاي اجرايي مستقر در مهران با انجام رزمايشي، آمادگي خود را جهت تامين نظم و امنيت زائران در مراسم اربعين نشان داده لذا استان ايلام از توان لازم براي هرچه بهتر اجراي اين آيين بزرگ برخوردار است.

گفتني است؛ مرز مهران در 95 کيلومتري جنوب غربي ايلام اين روزها به کانون اصلي تردد زائران براي شرکت در آيين اربعين حسيني در کشور عراق تبديل شده و روزانه چندين هزار زائر از اين مرز تردد مي کنند./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *