اقتدار و جامعه محوری دو اصل مهم در ماموریت های پلیس

فرمانده انتظامی استان گفت: پلیس باید اصل اقتدار و جامعه محوری را در ماموریت های خود مورد توجه قرار دهد تا بتواند انتظارات مردم از خود را به نحو مطلوب برآورده سازد.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار”کامرانی صالح”در بازدید از کلانتری های ۲۵ محمد شهر و ۳۸ بنفشه گفت: تامین نظم و امنیت جامعه از اهداف اساسی پلیس است و در این راه توجه به روش ها و تکنیک های روز پیشگیری و مقابله با جرم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پلیس با توجه به ویژگی های خاص ماموریت هایش همواره در کانون توجه مردم قرار دارد و نوع رفتار ماموران با افراد جامعه ، به گونه ای باید باشد تا همواره اقتدار و توانمندی های پلیس حفظ شود.

فرمانده انتظامی البرز گفت:با توجه به گستردگی جرایم و روش های جدید مجرمان در انجام جرم از قالب سنتی به صورت مدرن و پیچیده ، ماموران نیاز دارند تا ضمن به روز رسانی اطلاعات و آگاهی ، توان خود را در انجام ماموریت ها افزایش دهند.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: رابطه پلیس با مردم یک رابطه دوسویه محسوب می شود و هرچقدر اعتماد مردم به پلیس افزایش یابد ویژگی جامعه محوری پلیس نیز پررنگ تر از قبل می شود.

وی افزود: پلیس علاوه بر اقتدار ظاهری باید با برقراری ارتباط صمیمی با مردم که به دور از خشونت و تندخویی است ، اقتدار معنوی را بیش از پیش تقویت کند.

فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به اینکه همواره توکل و یاری خواستن از درگاه الهی موجب افزایش انگیزه و نیروی مضاعف در کارکنان می شود گفت: هدف پلیس، رضایت مردم و خشنودی خداوند متعال است و همه ما باید تمام توان و نیروی خود را در جهت رسیدن به این هدف مهم به کار گیریم.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *