دستگیری ۱۳۵۵قاچاقچی مواد محترقه/ کشف ۵۶۳۴ کیلو انواع مواد محترقه پرخطر

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از دستیگری ۱۳۵۵ قاچاقچی مواد محترقه خبرداد و گفت: از این افراد ۵۶۳۴ کیلوگرم انواع مواد محترقه پرخطر کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه به تشریح اقدامات این پلیس در چهارشنبه آخر سال پرداخت و گفت: دشمنان با ورود مواد محترقه به کشور سعی داشتند امنیت، آرامش و شادمانی مردم را برهم بزنند.

به گزارش سادس به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار “محمد شرفی” رئیس پلیس پیشگیری ناجا صبح امروز با حضور در جمع اصحاب رسانه ضمن تشکر از ملت ایران اسلامی که با حضور در انتخابات یکبار دیگر استقلال ایران اسلامی را امضاء کردند، شهادت بانوی دو عالم فاطمه الزهرا (ص) را تسلیت گفت.

وی با اشاره به نزدیکی حلول سال نو و آغاز بهار طبیعت، اجرای چهار برنامه اجرایی از سوی پلیس پیشگیری در چهارشنبه آخر سال را یکی از اقدامات این پلیس برشمرد.

سردار “شرفی” افزود: مراسم چهارشنبه آخر سال یکی از قدیمی ترین برنامه های ملت ایران است، در ایران باستان این مراسم را جشن می گرفتند و با شادی و دلخوشی به استقبال سال نو می رفتند. در صورتی که شکل اولیه چهارشنبه آخر سال در آئین گذشته ما کاملاً آرام، خانوادگی و به دور از خشونت، آزار رسانی، تخریب و جرم خیزی در این عرصه بود.

به گفته وی، در قدیم در مراسم چهارشنبه آخر سال، هیچ گاه بیماری در اثر انفجارات دچار مشکل نمی شد، هیچ چشمی بی فروغ و هیچ عضوی قطع نمی شد همچنین سالخوردگان در این ایام در اثر انفجار مواد محترقه و وحشت مورد تحقیر قرار نمی گرفتند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، تصریح کرد: مراسم جشن چهارشنبه آخر سال در گذشته همراه با اخلاق و منطبق با موازین انسانی و اسلامی بود. اعتقاد به خدا و توسعه امید به زندگی مدنظر نیاکان ما بود که متاسفانه در عصر ما مخصوصاً در سال های اخیر مشکلاتی از سوی دشمنانی که دوستدار امنیت، آرامش و شادمانی ملت ایران نبودند با وارد کردن مواد محترقه توسط افراد سودجو در میان مردم، به وجود آمد.

وی ادامه داد: اما امروز شاهدیم که با آگاه سازی توسط رسانه های جمعی و مداخله نیروهای پلیس در راستای ایجاد و حفظ امنیت، میزان خطرات در چهارشنبه آخر سال کاهش یافته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه از تشکیل و راه اندازی قرارگاه «ابوذر» خبر داد و گفت: این قرارگاه شامل کمیته های انتظامی، اجتماعی، تحلیل وقایع و کمیته نظارت و ارزیابی است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *