دستگیری ۱۳۵۵قاچاقچی مواد محترقه/ کشف ۵۶۳۴ کیلو انواع مواد محترقه پرخطر

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از دستیگری ۱۳۵۵ قاچاقچی مواد محترقه خبرداد و گفت: از این افراد ۵۶۳۴ کیلوگرم انواع مواد محترقه پرخطر کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸ درصد کاهش داشته است.

رئيس پليس پيشگيري ناجا در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه به تشريح اقدامات اين پليس در چهارشنبه آخر سال پرداخت و گفت: دشمنان با ورود مواد محترقه به کشور سعي داشتند امنيت، آرامش و شادماني مردم را برهم بزنند.

به گزارش سادس به نقل از  پايگاه خبري پليس، سردار “محمد شرفي” رئيس پليس پيشگيري ناجا صبح امروز با حضور در جمع اصحاب رسانه ضمن تشكر از ملت ايران اسلامي كه با حضور در انتخابات يكبار ديگر استقلال ايران اسلامي را امضاء كردند، شهادت بانوي دو عالم فاطمه الزهرا (ص) را تسليت گفت.

وي با اشاره به نزديكي حلول سال نو و آغاز بهار طبيعت، اجراي چهار برنامه اجرايي از سوي پليس پيشگيري در چهارشنبه آخر سال را يكي از اقدامات اين پليس برشمرد.

سردار “شرفي” افزود: مراسم چهارشنبه آخر سال يكي از قديمي ترين برنامه هاي ملت ايران است، در ايران باستان اين مراسم را جشن مي گرفتند و با شادي و دلخوشي به استقبال سال نو مي رفتند. در صورتي كه شكل اوليه چهارشنبه آخر سال در آئين گذشته ما كاملاً آرام، خانوادگي و به دور از خشونت، آزار رساني، تخريب و جرم خيزي در اين عرصه بود.

به گفته وي، در قديم در مراسم چهارشنبه آخر سال، هيچ گاه بيماري در اثر انفجارات دچار مشكل نمي شد، هيچ چشمي بي فروغ و هيچ عضوي قطع نمي شد همچنين سالخوردگان در اين ايام در اثر انفجار مواد محترقه و وحشت مورد تحقير قرار نمي گرفتند.

رئيس پليس پيشگيري ناجا، تصريح کرد: مراسم جشن چهارشنبه آخر سال در گذشته همراه با اخلاق و منطبق با موازين انساني و اسلامي بود. اعتقاد به خدا و توسعه اميد به زندگي مدنظر نياكان ما بود كه متاسفانه در عصر ما مخصوصاً در سال هاي اخير مشكلاتي از سوي دشمناني كه دوستدار امنيت، آرامش و شادماني ملت ايران نبودند با وارد كردن مواد محترقه توسط افراد سودجو در ميان مردم، به وجود آمد.

وي ادامه داد: اما امروز شاهديم که با آگاه سازي توسط رسانه هاي جمعي و مداخله نيروهاي پليس در راستاي ايجاد و حفظ امنيت، ميزان خطرات در چهارشنبه آخر سال كاهش يافته است.

رئيس پليس پيشگيري ناجا در ادامه از تشكيل و راه اندازي قرارگاه «ابوذر» خبر داد و گفت: اين قرارگاه شامل كميته هاي انتظامي، اجتماعي، تحليل وقايع و كميته نظارت و ارزيابي است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *