تشکیل فراکسیون اقلیت های ترک نشین و پروژه خاورمیانه بزرگ

إِنَّ الَّذینَ فَرَّقُوا دینَهُمْ وَ کانُواشِیَعاً لَسْتَ مِنْهُمْ فی شَیْء إِنَّما أَمْرُهُمْ إِلَى اللّهِ ثُمَّ یُنَبِّئُهُمْ بِما کانُوا یَفْعَلُونَ (۱۵۹ انعام)
کسانى که آئین خود را پراکنده ساختند، و به دسته هاى گوناگون (و مذاهب مختلف) تقسیم شدند، تو هیچ گونه رابطه اى با آنها ندارى! سر و کار آنها تنها با خداست; سپس خدا آنها را از آنچه انجام مى دادند، با خبر مى کند. (۱۵۹ انعام)

متاسفانه طرح مشکوکی که میتوند پیش درآمد طرح تجزیه ی یکپارچگی کشور باشد، این بار در مجلس شورای اسلامی! کلید خورد!!! تشکیل فراکسیون اقلیت های ترک نشین در این مجلس زنگ خطری است برای بیداری اسلامی- ملی؛ به راستی بر اساس کدام سیاست یک پارچگی ملی در کشور اسلامی- شیعی ایران چنین اقدام قومی صورت می پذیرد؟!
براساس خبر منتشر شده توسط خبرگزاری ایسنا: سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین از تشکیل این فراکسیون با حضور ۱۰۰ نماینده و تعیین هیأت رئیسه آن به ریاست مسعود پزشکیان در تاریخ ۹ آبان سال حاری خبر داد.
هرچند که تلاش شده است تا ظاهر موضوع تحت عنوان بر اساس اعلام سخنگوی این فراکسیون قومی!، در توضیح هدف تشکیل این فراکسیون اعلام داشته است که ‌با توجه به گستردگی مناطق ترک نشین در سراسر کشور و مدیریت راهبردی برای حل مشکلات در این مناطق این فراکسیون با حضور نمایندگان ترک زبان تشکیل شد که هدف آن استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک نشین است.
باید پرسید که به راستی چه اتفاقی در شرف افتادن است؟
باید پرسید که این اقدام آیا دامن زدن به صف بندی های قومی نیست؟! آیا با این اقدام فردا روزی اقوام دیگر نیز چنین حقی مطالبه نخواهند کرد تا برای احقاق حقوق قومی خود و منافع خود آن هم فراتر از منافع ملی- اسلامی نظام اسلامی، سیاست مستقلی رادنبال نموده و به گروه های فشاری بر مجلس قانون گذاری نظام اسلامی بدل شوند؟! آیا این اقدام مقدمه ای بر پاره پاره کردن کشور و ایجاد دولت های قومی که فلسفه پروژه ی خاورمیانه جدید، به عنوان بخشی از “راهبرد نظام نوین جهانی” دولت شیطان (آمریکا)، که اساس و بنیان آن به حساب می آید نیست؟!
شاید لازم باشد که به مجلس شورای اسلامی که خواسته و یا ناخواسته در راستای این پروژه قدم بر میدارد یاد آوری شود که، پروژه ی خاورمیانه ی جدید همان پروژه ی ایجاد دولت های موزائیکی در منطقه غرب آسیاست که بر اساس آن ایران اسلامی به مثابه سمبول و نماد اتحاد اقوام ایرانی باید به چندین کشورقومی از ترک و کرد و عرب و بلوچ و ترکمن و … تقسیم شود!
چگونه است که چنین تصمیم خطر سازی، آن هم در مهم ترین نهاد قانون گذاری نظام گرفته می شود و متاسفانه کسی هم دم بر نمی آورد؟ به راستی چه کسانی در پشت این اقدام ضد ایرانی- اسلامی میتوانند قرار داشته باشدند؟
این اقدام می تواند مقدمه طرح خواسته های قومی دیگر اقوام به حساب آید. این یک حقیقت است که آذری ها و ترک ها، که بزرگترن اقلیت قومی ایران اسلامی به شمار می آیند و جانفشانی ها و مجاهدت های آنها در طول عمر این کشور و این نظام قابل اغماض و چشم پوشی نیست.
اما این که امروز گروهی در مجلس شورای اسلامی چنین بر طبل قومیت گرایی میکوبند، بجد جای تامل و نگرانی جدی دارد. خدا نکند که به مثابه مصداق آیه ای که در ابتدا آورده شد، از جمله ی بدعت گذاران، گمراهان و تفرقه اندازان این امت باشدند وهموار کننده ی راه اقدام دشمن که پیوسته در کمین نشسته است نباشند

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *