کشف بزرگ ترین زندان زیر زمینی داعش/ هزار زندانی نجات یافتند

نیروهای امنیتی عراق بزرگترین زندان زیر زمینی گروه تروریستی داعش در بخش ‘الشوره’ در ۳۵ کیلومتری جنوب موصل را روز سه شنبه شناسایی و یکهزار زندانی بی گناه را از این زندان آزاد کردند.

به گزارش سادس به نقل از ایرنا، عضو شورای استان نینوا در اظهاراتی خبری که در بغداد منتشر شد گفت که این زندان، بزرگترین زندان زیر زمینی گروه تروریستی داعش است که در بخش الشوره در جنوب موصل کشف شد و یک هزار شهروند بی گناه از این زندان آزاد شدند.
‘حسام الدین العبار’ گفت که نیروهای امنیتی عراق در جریان عملیات پاکسازی منطقه از وجود بمب و مین، این زندان بزرگ زیر زمینی را شناسایی کردند و توانستند مردم بی گناهی را که در این مکان زندانی شده بودند، آزاد کنند و به اردوگاه های آوارگان انتقال دهند.
از طرفی برخی رسانه های عراق از جمله خبرگزاری ‘براثا’ نزدیک به مجلس اعلای اسلامی عراق نوشت که آزادی سریع منطقه الشوره توسط نیروهای عراق، باعث جلوگیری از یک کشتار بزرگ مردمی از سوی گروه تروریستی داعش در این منطقه شد.
این درحالی است که نیروهای آمریکایی از ابتدای شروع عملیات آزادسازی موصل در ۱۷ اکتبر گذشته، تلاش کردند در پیشروی نیروهای عراقی در محور جنوبی تاخیر ایجاد کنند و تا به امروز پیشروی های نیروهای عراقی در محور جنوبی و جنوب غربی و غرب موصل بدون پوشش هوایی نیروهای آمریکایی انجام شده است.
بخش الشوره به عنوان بزرگترین بخش استان نینوا در ۲۹ اکتبر گذشته به دست نیروهای پلیس مرکزی و واکنش سریع آزاد شد.
طبق گفته سرلشکر ‘رائد شاکر جودت’ در جریان عملیات آزادی سازی الشوره، ۴۰ تروریست به قتل رسیده، ۱۲ نفر دستگیر، ۱۳ خودرو بمبگذاری شده منهدم، ۱۷۰ بمب و مین خنثی و ۳۵ مخفیگاه داعش ویران شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *