شیخی: برخی از صنوف به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها به دادگاه معرفی شدند

زهرا شیخی  در توضیح جلسه  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور یکی از کارشناسان ستاد مبارزه با کرونا برای بررسی آخرین اقدامات انجام شده جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توضیح داد: بحث اصلی کمیسیون این بود که اساسا تعریف ستاد مبارزه با کرونا از «کنترل کرونا» چیست؟ زمانی که آمار مبتلایان به ۸۰۰ نفر و فوتی ها به ۳۵ نفر رسیده بود دولت صحبت از کنترل کرونا می کرد که چنین چیزی درست نبود. موضوع دیگر کمیسیون این بود که چگونه دستگاه ها و اصناف ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می شوند.

وی افزود: کارشناس ستاد مبارزه با کرونا این توضیح را داد که بیش از ۷۰ درصد رعایت پروتکل ها از سوی مردم و اصناف بوده است که این میزان در بین صنف های مختلف متفاوت است. بر همین اساس بیش از ۷۰ هزار اخطار به اصناف داده شده، برخی دستگاه ها و شرکت ها همچون شرکت راه آهن بالای ۹۰ درصد پروتکل ها را رعایت کرده و در مقابل شرکت هواپیمایی حداقل ۲۰ درصد پروتکل های بهداشتی را انجام داده که این نگرانی به وجود آورده است.

شیخی اضافه کرد: طبق توضیحات ارائه شده چندین بار به دستگاه ها و اصناف برای رعایت پروتکل های بهداشتی اخطار داده شده است و حتی بعضی از صنوف به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها به دادگاه معرفی شدند لذا باید بررسی های بیشتر صورت گیرد. تاکید کمیسیون این بود که ضمانت اجرایی قوی برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بین اصناف و دستگاه های مختلف وجود داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با اشاره به بررسی موادی از طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه این کمیسیون گفت: کمیسیون بهداشت به عنوان کمیسیون فرعی مواد مرتبط با امنیت مواد غذایی و دارویی را در این طرح مورد بررسی قرار داد. در نهایت مقرر شد کمیته طرح ها و لوایح بررسی های جامع تری داشته و بعد از آن کمیسیون تصمیم گیری کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مسابقات هندبال آسیا به سال ۲۰۲۱ موکول شد

ی مرداد ۱۹ , ۱۳۹۹
مسابقات هندبال قهرمانی آسیا، جوانان، نوجوانان و جام باشگاه‌های آسیا که قرار بود در سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شود به سال بعد موکول شد. به گزارش سادس، طبق تصمیمات کنفدراسیون هندبال آسیا مسابقات قهرمانی ساحلی نوجوانان، مسابقات قهرمانی آسیا جوانان و نوجوانان و جام باشگاه‌های آسیا  که قرار بود در […]