استفاده داعش از ۶۰۰ سگ انتحاری

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در شهر موصل برخی فرماندهان عراقی از طرح گروه تروریستی و تکفیری داعش در استفاده از ۶۰۰ قلاده سگ انتحاری برای جلوگیری از پیشروی ارتش خبر دادند.
استفاده داعش از ۶۰۰ سگ انتحاری
به گزارش سادس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در شهر موصل برخی فرماندهان عراقی از طرح گروه تروریستی و تکفیری داعش در استفاده از ۶۰۰ قلاده سگ انتحاری برای جلوگیری از پیشروی ارتش خبر دادند.

‘فهمی عباس’ یکی از افسران یگان زرهی ارتش عراق با اعلام این مطلب در اربیل گفت: تروریست های داعش ۶۰۰ قلاده سگ را بمب گذاری کرده و قصد دارند با ارسال این سگ ها بین نیروهای ارتش عراق آنها را از طریق کنترل از راه دور منفجر کنند.

به گفته این مقام نظامی ارتش عراق ؛ تروریست های داعش قصد دارند با این اقدام جلوی پیشروی ارتش عراق به مرکز شهر موصل را بگیرند.

این طرح جدید داعش بعد از آن مطرح شد که اکثر حملات انتحاری داعش در عملیات موصل قبل از رسیدن به اهداف توسط موشک های حرارتی خنثی شد.

براساس آمار اعلامی ارتش عراق در ۱۹ روزی که از آغاز عملیات آزادسازی موصل می گذرد، داعش ۱۰۰ عملیات انتحاری در محورهای مختلف علیه نیروهای عراقی انجام داده است، با این حال نتوانسته است تاخیری در روند پیشروی نیروها ایجاد کند.

‘فهمی عباس’ فرمانده یگان زرهی ارتش عراق تاکید کرد به همه نیروها اعلام کرده ایم که از این تاکتیک جدید تروریست های داعش غافلگیر نشوند.

به گفته این افسر عراقی، این احتمال وجود دارد که داعش از سایر حیوانات نیز برای توقف در روند پیشروی نیروها استفاده کند اما باید بدانند که آنها راهی جز تسلیم شدن یا کشته شدن ندارند و در محاصره کامل قرار گرفته اند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *