شهروند وظیفه شناس!

سر شب بود. فردی در تماس با فوریت های پلیسی ۱۱۰ از سرقت وسایل داخل خودروی سواری اش خبر داد.

 دقایقی بعد ماموران کلانتری احمد آباد مشهد درمحل حاضر شدند.

مرد ۲۹ ساله گفت: برای خرید گوشی تلفن همراه به خیابان احمد آباد آمده بودم. من خودروی سواری ام را کنار خیابان پارک کردم.

بعد از خرید گوشی تلفن وقتی به سمت خودرو آمدم متوجه شدم در خودرو باز شده و لوازم و سیستم صوتی که سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریده بودم را سرقت کرده اند.

تحقیقات پلیسی در پی اظهارات مرد جوان آغاز شد.

افسران دایره آگاهی کلانتری احمد آباد با توجه به تماس یک شهروند وظیفه شناس مبنی بر این که سرنشینان خودروی پژو ۲۰۶ به طرز مشکوکی وسایل خودروی سواری پارک شده در کنار خیابان را باز کردند و مشخصاتی که این شهروند از خودروی سارقان در اختیار پلیس قرار داد تحقیقات خود را آغاز کردند.

پلیس همچنین با بررسی تصاویر ضبط شده از طریق دوربین های مداربسته در محل سارقان را چهره زنی کردند. راننده خودروی پژو ۲۰۶ پس از دستگیری ادعا کرد یکی از دوستانش خودروی او را چند ساعت قرض گرفته است. او اظهار داشت به خاطر آبرویش حاضر است خسارت وارد شده را به مالباخته پرداخت کند.

مراقب باشیم:

– وسیله نقلیه خود را در اختیار افراد مشکوک و خلافکار قرار ندهیم، امکان دارد این افراد از خودرو یا موتورسیکلت ما برای سرقت استفاده کنند و چون پلاک و مشخصات مالک در پی گیری پرونده برای پلیس حائز اهمیت است ناخواسته درگیر یک پرونده و ماجرایی شویم که آبروی مان را به خطر بیندازد.

– احساس مسئولیت شهروند وظیفه شناس در تماس با پلیس ۱۱۰ و ثبت مشخصات خودرو و همچنین مشخصات ظاهری متهمان نقش مهمی در تولید و برقراری امنیت و همچنین برخورد با سارقان دارد.

– گاهی برخی از افراد که وسیله نقلیه ‌آنها مورد دستبرد قرار می گیرد با این ادعا که وسایل سرقت شده ارزش چندانی ندارند ممکن است موضوع را به پلیس اطلاع ندهند، اما آنها باید بلافاصله در تماس با پلیس، سرقت را اعلام کنند تا پی گیری های لازم برای دستگیری این سارقان و پیشگیری از سرقت های مشابه به عمل آید.

– شهروند عزیز، خودروی خود را در پارکینگ های مجاز پارک کنید و در ترددهای شهری، هنگامی که کار ضروری ندارید حتی الامکان از وسایل حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی ) استفاده کنید تا هم در هزینه های تردد خود صرفه جویی کرده و هم بار ترافیکی را کاهش دهیم و ناچار به پارک وسیله نقلیه در کوچه ها و خیابان های بدون پارکینگ نشویم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *