شهروند وظيفه شناس!

سر شب بود. فردي در تماس با فوريت هاي پليسي 110 از سرقت وسايل داخل خودروي سواري اش خبر داد.

 دقايقي بعد ماموران كلانتري احمد آباد مشهد درمحل حاضر شدند.

مرد 29 ساله گفت: براي خريد گوشي تلفن همراه به خيابان احمد آباد آمده بودم. من خودروي سواري ام را كنار خيابان پارك كردم.

بعد از خريد گوشي تلفن وقتي به سمت خودرو آمدم متوجه شدم در خودرو باز شده و لوازم و سيستم صوتي كه سه ميليون و 500 هزار تومان خريده بودم را سرقت كرده اند.

تحقيقات پليسي در پي اظهارات مرد جوان آغاز شد.

افسران دايره آگاهي كلانتري احمد آباد با توجه به تماس يك شهروند وظيفه شناس مبني بر اين كه سرنشينان خودروي پژو 206 به طرز مشكوكي وسايل خودروي سواري پارك شده در كنار خيابان را باز كردند و مشخصاتي كه اين شهروند از خودروي سارقان در اختيار پليس قرار داد تحقيقات خود را آغاز كردند.

پليس همچنين با بررسي تصاوير ضبط شده از طريق دوربين هاي مداربسته در محل سارقان را چهره زني كردند. راننده خودروي پژو 206 پس از دستگيري ادعا كرد يكي از دوستانش خودروي او را چند ساعت قرض گرفته است. او اظهار داشت به خاطر آبرويش حاضر است خسارت وارد شده را به مالباخته پرداخت كند.

مراقب باشيم:

– وسيله نقليه خود را در اختيار افراد مشكوك و خلافكار قرار ندهيم، امكان دارد اين افراد از خودرو يا موتورسيكلت ما براي سرقت استفاده كنند و چون پلاك و مشخصات مالك در پي گيري پرونده براي پليس حائز اهميت است ناخواسته درگير يك پرونده و ماجرايي شويم كه آبروي مان را به خطر بيندازد.

– احساس مسئوليت شهروند وظيفه شناس در تماس با پليس 110 و ثبت مشخصات خودرو و همچنين مشخصات ظاهري متهمان نقش مهمي در توليد و برقراري امنيت و همچنين برخورد با سارقان دارد.

– گاهي برخي از افراد كه وسيله نقليه ‌آنها مورد دستبرد قرار مي گيرد با اين ادعا كه وسايل سرقت شده ارزش چنداني ندارند ممكن است موضوع را به پليس اطلاع ندهند، اما آنها بايد بلافاصله در تماس با پليس، سرقت را اعلام كنند تا پي گيري هاي لازم براي دستگيري اين سارقان و پيشگيري از سرقت هاي مشابه به عمل آيد.

– شهروند عزيز، خودروي خود را در پاركينگ هاي مجاز پارك كنيد و در ترددهاي شهري، هنگامي كه كار ضروري نداريد حتي الامكان از وسايل حمل و نقل عمومي (مترو، اتوبوس و تاكسي ) استفاده كنيد تا هم در هزينه هاي تردد خود صرفه جويي كرده و هم بار ترافيكي را كاهش دهيم و ناچار به پارك وسيله نقليه در كوچه ها و خيابان هاي بدون پاركينگ نشويم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *