خیانت میلیاردی دفترخانه ثبت اسناد به خزانه دولت/ سوء استفاده سردفتر متخلف از نقل و انتقال خودروها

فرمانده انتظامی استان از فرار مالیاتی و کلاهبرداری یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریالی سردفتر متخلف شاهرودی و بازداشت وی خبر داد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس،سردار “روح الامین قاسمی”  اظهار داشت: گزارش های متعددی در خصوص فعالیت غیرقانونی یکی از دفترخانه­های ثبت اسناد رسمی شاهرود به پلیس امنیت عمومی رسید.

وی افزود: در اخبار دریافتی و تحقیقات مقدماتی پرونده مشخص شد؛ مسئولان این دفترخانه، وجوه دریافتی و مالیاتی از نقل و انتقال و ثبت اسناد مالکیت وسایل نقلیه را به حساب دولت واریز نمی کنند.

سردار قاسمی به حضور کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در این تحقیقات اشاره و خاطرنشان کرد: بررسی پرونده های این دفترخانه و فعالیت های مشکوک آن، راز این پرونده را فاش کرد.

به گفته این مسئول انتظامی سردفتر متخلف این مرکز ثبت اسناد رسمی، از سال ۱۳۹۰ تاکنون ضمن فرار مالیاتی، یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال وجوه دریافتی از نقل و انتقال خودروها را به خزانه دولت واریز نکرده است.

فرمانده انتظامی استان از بازداشت متهم با هماهنگی قاضی پرونده خبر داد و گفت: سردفتر متخلف با تکمیل تحقیقات به دادسرا معرفی و این دفترخانه تا رسیدگی کامل قضائی به تخلفاتش پلمب شد.

سردار قاسمی تاکید کرد: سیر کامل نقل و انتقال و ثبت سند رسمی وسایل نقلیه در دفاتر تعویض پلاک انجام می شود.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *